1. Алекс Новак – «Інша книга, якої немає»
Всім відомо, що в першу чергу тренінг-книги покликані допомогти своїм читачам змінити власний світогляд. Простіше кажучи, встати з насидженого місця, отримати заряд мотивації і досягти певного успіху. Однак отримати цей заряд часом не так просто, як здається – і залежить це як від читача, так і від письменника.

«Інша книга, якої немає» – продовження популярного тренінгу від Алекса Новака, відомого нині письменника в області практичної психології. Життєстверджуючі погляди і думки, подані у вигляді монологу з читачем (відкритого і чесного – а інакше ніяк!) у новій частині зібрані заради однієї мети – зародити в людині прагнення до всебічного розвитку, вдосконалення особистості і всіх її якостей, що включають в себе п’ять основних сегментів саморозвитку: спадщина, гроші, освіта, здоров’я і сім’я.

Кожен із сегментів однаково важливий для досягнення намічених цілей. В кінцевому підсумку, успіх приходить тільки до самодостатніх, всебічно розвинених людей, які знають, чого вони хочуть від життя. І тут з автором «концепції, якої немає» не можна не погодитися: дуже часто ми не ставимо перед собою конкретних цілей, пускаючи справи на самоплив. Живемо в очікуванні дива, нічого не роблячи, щоб воно нарешті прийшло. У всіх часом так буває, адже правда? Думаю, так.

То з чого ж почати? Алекс Новак – популярний і в певному сенсі таємничий письменник, про особу якого відомо дуже мало – перш за все, намагається допомогти читачеві розібратися в собі. І це важливо: запитати у когось, що робити зі своїм життям – одне. А поставити собі точно таке ж питання – зовсім інша справа. Часом куди більш складна. Але головне, що доведеться усвідомити в першу чергу – діяти потрібно вже сьогодні.
Не можна не відзначити, як часто автор наполягає на помірності і сталості. Наполеонівські плани і відкладання на потім – дві крайності однієї і тієї ж сутності, і золота середина, на думку Новака, важлива тут як ніколи. Мова ж все-таки йде про наше з вами життя! Хто ще змінить його, якщо не ми?
Нова книга письменника говорить багато про що. Затребувані ідеї завжди знаходитимуть тих, хто готовий їх прийняти – особливо якщо вони дійсно працюють. Адже всім, так чи інакше, хочеться розкрити свій потенціал і досягти в житті бажаних висот. «Інша книга, якої немає» – всього лише один з багатьох шансів зрушити з місця і зарядитися мотивацією. Але в даний момент – один з найдоступніших!

2. Грегорі Девід Робертс – «Шантарам»
Один з найбільш вражаючих романів початку XXI століття. Ця заломлена в художній формі сповідь людини, яка зуміла вибратися з безодні і вціліти, протаранила всі списки бестселерів і заслужила захоплені порівняння з творами кращих письменників Нового часу, від Мелвілла до Хемінгуея. Подібно автору, герой цього роману багато років переховувався від закону. Позбавлений після розлучення з дружиною батьківських прав, він пристрастився до наркотиків, зробив ряд пограбувань і був засуджений австралійським судом до дев’ятнадцяти років ув’язнення. Втікши на другий рік з в’язниці суворого режиму, він дістався до Бомбея, де був фальшивомонетником і контрабандистом, торгував зброєю і брав участь у розборках індійської мафії, а також знайшов свою справжню любов, щоб знову втратити її, щоб знову знайти …

3. Вадим Зеланд – «Простір варіантів»
Трансерфинг – це потужна техніка, що дає владу творити неможливі, з буденної точки зору, речі, а саме – керувати долею на свій розсуд. В основі Трансерфінга лежить модель варіантів – принципово новий погляд на пристрій нашого світу. Це I щабель Трансерфінга і перші кроки мага. Людина не знає про те, що може не домагатися, а просто отримувати бажане. Ви відчуєте неймовірні відчуття, коли виявите у себе здатності, про які й не підозрювали. Це подібно до відчуття вільного падіння – неймовірне має таку приголомшливу зухвалість перетворюватися у реальність, що просто дух захоплює!

4. Тіматі Голві – “Максимальна самореалізація. Робота як внутрішня гра”
Книга відомого тренера і коуч-консультанта Тімоті Голві показує, як максимально розкрити потенційні можливості свого “Я”, досягти високих результатів, уникнувши при цьому перевантажень і отримуючи нові знання і задоволення від роботи. Як подолати нудьгу, пов’язану з рутинною роботою? Як вміти піднятися над тим, що ми робимо, і адекватно оцінити обстановку і перспективи? Як навчитися фокусуватися і як перемикати увагу, щоб дати собі можливість відпочити? Як поставити себе на місце іншої людини – учня, клієнта, покупця – і навчитися співпереживанню? Відповіді на всі ці та інші питання ви дізнаєтеся з книги. Метод Внутрішньої гри, розроблений Тімоті Голві, можна з успіхом застосувати до будь-якого виду діяльності.

Книга адресована тим, хто займається бізнесом, консалтингом, навчанням, і всім читачам, що бажають навчитися ефективно працювати, вчитися і при цьому отримувати задоволення.

5. Екхарт Толле – “Сила справжнього”
Всі проблеми, страждання і біль породжуються нашим егоїстичним розумом, який чіпляється за своє помилкове я. Вирватися з його полону можна тільки через абсолютну присутність в Теперішньому – єдино реальному моменті життя. Саме в Теперішньому ми знаходимо свою справжню суть, а також радість і розуміння того, що цілісність і досконалість є не мета, а реальність, доступна нам уже Зараз.

6. Том Пітерс – «Уявіть собі!»
Правильний переклад «Rе-imagine», а не «Imagine». «Imagine» – це альбом Джона Леннона 1971 року. Приголомшлива книга з найвищим емоційним зарядом. Потужний заклик до змін, до незашореності мислення. Читати потрібно, як «Вступ до психоаналізу» З. Фрейда: по 1 главі в день, для кращого засвоєння.

7. Айн Ренд – «Атлант розправив плечі»
Це центральний твір російської письменниці зарубіжжя Айн Ренд, перекладений на безліч мов і зробив величезний вплив на уми кількох поколінь читачів. Своєрідно поєднуючи фантастику і реалізм, утопію і антиутопію, романтичну героїку і спопеляючий гротеск, автор дуже по-новому ставить одвічні не тільки в російській літературі “Прокляті питання” і пропонує свої варіанти відповідей – гострі, парадоксальні, багато в чому суперечні.

8. Маркус Бакінгем, Курт Коффман – «Спочатку поруште всі правила»
Автори закликають керівників персоналізувати свій стиль і не гребти всіх під одну гребінку. Щоб прийти до такого висновку, Бакінгем і Коффман провели більше 80 тис. інтерв’ю з кращими менеджерами. У книзі багато інших корисних порад.

9. Ошо – “Близькість. Довіра до себе і до людей”
Справжня близькість виникає тільки тоді, коли ви вірите в себе і усвідомлюєте свою неповторність і унікальність. Ото вчить, як виявити в собі цю віру і прийняти себе такими, якими ми є, без бажання змінитися згідно чиїхось ідеалів. На жаль, ми живемо в омані, що джерелом близькості є взаємини з якоюсь призначеною нам долею людиною. І ми кидаємося на її пошуки, сподіваючись знайти з нею близькість. Але ви не знайдете …

10. Робін Шарма – “Монах, який продав свій феррарі”
Книга Робіна Шарми, яка стала бестселером у багатьох країнах світу розповідає нам незвичайну історію Джуліана Ментлу – мільйонера-адвоката, якому довелося пережити духовну кризу. Занурення в древню культуру змінює його життя; він відкриває для себе дієві, мудрі, практичні знання, які вчать нас бути світлішими.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!