Рожищенська районна влада готується закрити ряд сільських шкіл, не виносячи це питання на сесійне засідання.

Як інформує власкор «Вголосу», у понеділок, 30 травня, відбулось засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та податкової діяльності Рожищенської районної ради. Найбільш гострим та дискусійним на комісії стало питання щодо реорганізації та закриття загальноосвітніх шкіл І та І-ІІ ступенів. Лобіює рішення про закриття шкіл Рожищенська райдержадміністрація та її структурний підрозділ – районний відділ освіти. Загалом у районі хочуть закрити 7 та реорганізувати 3 школи.

Як аргумент на користь закриття шкіл місцеві чиновники наводять факт відсутності коштів на фінансування малокомплектних шкіл. У той же час посадовців не хвилює той факт, що чимала кількість сільських вчителів залишиться без роботи, що діти будуть добиратись в сусідні, а інколи й не в сусідні, села до школи.

«Це питання приховують від мешканців району. Вже відбулось засідання однієї з постійних депутатських комісій, а розпорядження голови Рожищенської райради про скликання сесії з призначенням дати її проведення так і не має. В мене складається враження, що Рожищенська районна адміністрація намагається руками депутатів провести вкрай недолугий проект рішення районної ради і під виглядом оптимізації освітньої галузі закрити школи в сільській місцевості. Фактичним поплічником у цьому процесі стає керівництво Рожищенської районної ради, яке намагається забезпечити процес таємного закриття шкіл на догоду адміністрації у вкрай непрозорий та прихований спосіб», – розповів у коментарі власкору «Вголосу» депутат Рожищенської районної ради Олександр Нікончук .

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!