31 травня у Володимир-Волинському ТМО проходила виїзна клінічна конференція, в ході якої провели майстер-клас для місцевих лікарів медики Волинської клінічної лікарні.

Заступник головного лікаря з медичної діагностики і лікування та ЕТН Людмила Ларіна, завідувач відділення ультразвукової та функціональної діагностики Юрій Порчук, заввідділенням інвазивних методів діагностики та лікування Микола Галей і Олександр Щурукзавідувач отоларингологічного відділення розповідали про новітні технології обласного медичного закладу та методику діагностики і лікування.

Як вдалося дізнатися з їхніх розповідей, волиняни тепер мають можливість обстежитися та при потребі прооперуватись за допомогою надсучасного обладнання у Луцьку і не потрібно їхати у Львів, Київ та інші міста. Так, 16-ти зрізовий комп’ютерний томограф, головною особливістю якого є високоякісне зображення при незначному опроміненні, дозволяє діагностувати органи грудної клітки, черевної порожнини, малого тазу та відділи хребта, а також хвороби головного мозку.

У лікуванні онкології лікарі клінічної лікарні застосовують інтервенційну радіологію, яка дає можливість блокувати ріст злоякісного новоутворення методом введення спеціальних ліків. Після чого проводиться оперативне втручання по видаленню пухлини. Це зменшує ризик поширення метастазів і підвищує шанс на одужання.

 Магнітно-резонансний томограф – єдине обладнання на Волині, яке обстежує нервову систему, у тому числі допомагає виявити розсіяний склероз, пухлини та травми головного та спинного мозку, суглоби та внутрішні органи. Магнітне поле і радіохвилі під час діагностики не є такими шкідливими для організму, так як рентгенівські.

 Рентгенхірургічна ангіографічна система діагностує судини в області серця, кінцівок, головного мозку та інших органів. З її допомогою також проводиться стенування судин, що у подальшому блокує розвиток інсульту та інфаркту. При такому втручанні медики застосовують методики, які мають мінімальну травматичну дію і сприяють швидкому одужанню при правильному дотриманні режиму лікування. І хоча ця процедура не є безплатною і залежить від покриття стенів, все ж у комплексі з діагностикою дає набагато кращі результати, у порівнянні з тими методами, які застосовувалися колись. А ще не потрібно їхати далеко, щоб обстежитись та пролікуватись.

На майстер-класі, крім ознайомлення з роботою сучасних технологій клінічної лікарні, луцькі лікарі ділилися досвідом, який вдалося здобути за час роботи на новому обладнанні. Залишається сподіватися, що колись і на базі нашого ТМО проводитиметься така діагностика та лікування, і не потрібно буде кудись  їхати.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!