Депутати планують посилити адміністративну відповідальність водіїв за їзду в нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів. Парламент збільшить розмір штрафу за порушення до понад 10 тисяч гривень.

Відповідний законопроект №4373 оприлюднений на сайті Верховної Ради. У першому читанні його підтримали 254 народних депутати. Проект закону значно збільшує суми штрафів та строк, на який водія позбавлять права керування транспортними засобами.

«Планується посилити відповідальність таким чином, що перший раз водій буде платити штраф 10 тисяч 200 гривень, що складає 600 неоподаткованих мінімумів і буде позбавлений права керування на 1 рік», – розповів один із авторів законопроекту депутат Андрій Тетерук.

Він додав, якщо водія повторно протягом двох років ловитимуть за водіння в нетверезому виді, то його каратимуть штрафом у 20 тисяч 400 гривень. Також у водія забиратимуть права на три роки.

Якщо протягом п’яти років водій знову зловлять п’яним за кермом, то він лишиться без водійського посвідчення на 10 років, а штраф складатиме 40,8 тисяч гривень.

Нардепи планують внести поправки та удосконалити законопроект до другого читання.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!