Тепер фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, отримає право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові. Чинна редакція Цивільного кодексу передбачає право на зміну по батькові лише у випадку зміни батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження, повідомляє «Закон і Бізнес».

Відповідний законопроект №2018 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо права на зміну по батькові)»  1 червня 2016 року було прийнято за основу. Проект було погоджено після низки голосувань та повернень до нього. Як не дивно, справа зовсім не у розбіжностях думок стосовно його положень, а лише у відсутності депутатів в залі ВР.

Згідно з документом фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісти відсутнім, чи обмежено дієздатним/недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Необхідність прийняття таких норм нардепи пояснюють необхідністю виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гарнага проти України» (Garnaga v. Ukraine), рішення від 16 травня 2013 року.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!