Літо потроху вступає у своє права і розпочинає сезон відпусток. Хто, де, з ким, і як відпочиватиме – справа кожного. Все залежить від фінансових можливостей і бажання. Одні пакують валізи за кордон, інші обирають рідний Світязь та інші мальовничі куточки нашого краю, а ті, хто нікуди не збирається, відпочиватиме у межах  міста. Тут виникає питання: де?

Єдиним більш менш облаштованим для цього місцем є озеро Лісне, хоча територія пляжу не є великою. Проте там є мангали, столики, альтанки, можна порибалити. Усе це створює комфортні умови міського відпочинку, хоча і не безкоштовно. Але все ж таки краще, ніж нічого.

Ще одним улюбленим місцем відпочивальників є берег річки Луги. Найбільшою популярністю користується берег (не вистачає аргументів, щоб назвати це місце пляжем), що біля Зарічанського мосту. Туди здебільшого йдуть матусі з маленькими дітьми, підлітки та ті, хто живе неподалік. Люди називають це місце – «дитячий пляж». І не тільки через те, що його облюбувала дітвора, а ще й тому, що там не є глибоко. З одного боку, місцевість хороша: є де і від сонця сховатися (поруч стоїть величезна верба, яка своїм гіллям закриває відпочивальників від палаючих променів сонця), є сходи, щоб спускатись до річки. Але….

Днями я відкрила для себе купальний сезон і мала нагоду переконатися у тому, що місце відпочинку над Лугою знаходиться у занедбаному стані. Не можу сказати, що воно у минулі роки мало кращий вигляд, проте зараз стало ще гіршим. І скільки не підіймалось питання про облаштування «дитячого пляжу», видно, що так воно і залишилось невирішеним.

Перша проблема – відсутність туалету. Його заміняє… роздягальня. Хтось скаже, що це залежить від менталітету людей, бо нормальна людина такого не робитиме. Згідна. Але де ж тоді те місце, де можна сходити до вітру? А судячи з того, що біля річки полюбляють збиратися компанії дорослих, які не дивлячись на дітвору що бігає поруч, розпивають оковиту, людська потреба бере верх і місцем для її справляння слугує перший ліпший кущ, або ж деревце. Про аромати, що витають над цим місцем загального відпочинку у такому випадку годі й говорити.

Ще однин мінус цього місця відпочинку – сходинки. Одні вже геть розлетілись і по них страшно ступати, бо можна впасти і покалічитись. А інші, хоч і у більш добротному стані, але теж потребують ремонту. Було б непогано облаштувати для дітей пісочницю.

Доречно було б розмістити невеличкий павільйон з морозивом та холодними напоями.

І наостанок хотілося б вказати на головну проблему цієї зони відпочинку, – занедбаний стан річки. Навіть якщо втілити у реальність все вищевказане, купатися у заростях та зі сміттям на голові, не дуже приємно. Хоча багато чого залежить і від самих людей, які викидають у воду усілякий непотріб. Але що стосується заростей, – їх потрібно чистити. Бо річка з кожним роком стає вужчою та мілкішою. І чи не буде так, що з часом від неї залишиться лише невеличкий рівчачок? Рік за роком і такими темпами згадка про Лугу залишиться хіба в літописах істориків.

Жанна БІЛОЦЬКА

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!