Українські міста тонуть у сміттєвих звалищах: третина сміття не вивозиться за межі міста, а просто вивалюється в приміських лісах. За приблизними підрахунками, в Україні близько 6 тисяч сміттєвих звалищ, які постійно розростаються. Але точного числа ніхто назвати не може. Про це розповіли порталу «Страна» українські екологи.

«Ситуація критична, у всіх містах приблизно на 30% не забезпечується вивезення сміття, я вже не кажу про села. Як правило компанії, які вивозять сміття, вивозять його за межі міста і викидають в лісах або парках», – розповіла радник віце-прем’єр-міністра з питань екології Анна Свириденко.

З шести тисяч відомих звалищ, найбільших і брудних – 23. В їх число входить і нещаслива звалище в Грибовичах, на якому загинули люди. Але найгірше йдуть справи в Києві і Харкові. У першій і другій столиці України відповідно 4 і 5 найбільших в країні полігонів.

«Сьогодні ні органи місцевого самоврядування, ні Держекоінспекція не можуть назвати точної кількості звалищ, які є на території країни», – стверджує нинішній міністр екології Остап Семерак.

У минулому році було заявлено будівництво двох сміттєпереробних заводів – в Київській та Дніпропетровській областях. Але розмови про необхідність таких підприємств ходять давно. І поки проекти залишаються тільки на папері.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!