Багато хто з нас сьогодні тримає вдома чи то співучу канарку, чи милого папужку, чи ще якусь іншу пташинку. Але чи знаєте ви, що в наших предків ніколи не було такої традиції? Волелюбність українського народу споконвіку була настільки сильною, що поневолювати якусь іншу істоту не підіймалась рука.

Українці не тримали в клітках ведмедів, вовків, інших диких тварин, як це часто робили інші народи, особливо на Сході, де підкорення дикого звіра було ознакою вищості людського розуму, не влаштовували звіринців.

Але особливо табу проти поневолення стосувалося птахів, які практично у всіх народів – є символами волі та свободи. Тому, на відміну від Перських султанів та Французьких королів, які не лише тримали співучих «в’язнів», а й влаштовували цілі конкурси чий птах гарніший та співучіший, українці кліток для птахів не робили, бо не мали в цьому потреби.

Для козаків птахи взагалі були наче побратимами. Вони однаково любили рух та волю, так само часто ночували просто неба, дивились на одні й ті самі зорі. А побратима кривдити гріх. В козацтві не прийнято було їсти птицю, як, в принципі, й м’ясо взагалі. Тому на неї ніколи не полювали. Єдиним виключенням були лікувальні цілі. Серед козацьких рецептів часто можна зустріти щось на кшталт «потримати соколине яйце під пахвою», «з’їсти сирим яйце шуліки» тощо. Так лікували абсцеси, загальну слабість, травми після боїв.

Слід також пригадати, що в українців вбивство пугача чи сови вважалося гріховною справою, засуджувалось церквою. А за вбивство лебедя чи лелеки спільнота могла покарати кривдника навіть смертю.

За матеріалами www.ecoethics.ru

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!