Більшість українців вже до 1 липня отримають листи-повідомлення від фіскальної служби із вимогами сплатити податок на нерухомість.

 Відповідно до норм Податкового Кодексу України податкова інспекція надішле чи вручить власникам нерухомості таке податкове повідомлення – рішення, в якому буде зазначена сума та реквізити для сплати податку на нерухомість. Сплатити вказану суму необхідно буде протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення, – розповідає «Знай».

Власникам житла треба буде сплатити податок за 2015 рік на нерухомість, якщо її загальна площа перевищує неоподатковані розміри: для квартири тепер це 60 кв. м (було 120), для будинку – 120 кв. м (було 250), сукупно для дому та квартири – 180 кв. м (було 360). Збір становить 2% від мінзарплати на 1 січня 2016 року (+1378 грн.) за кожен «зайвий» квадратний метр (по 27,56 грн.) для житла і 1% для господарських будівель. Наприклад, господар квартири в 100 кв. м заплатить в рік 1102 грн.

За словами начальника Головного управління Державної фіскальної служби в Києві Людмили Демченко, багато категорій громадян в Києві буде звільнено від сплати цього податку.

«У Києві від сплати податку звільнили житло, що належить інвалідам, членам сімей героїв Небесної сотні, учасникам АТО і членам сімей загиблих учасників АТО (але не більше одного об’єкта). Також додаткову пільгову площа (до 60 квадратних метрів для квартир) у столиці надають сім’ям з трьома дітьми і більше – по 20 квадратних метрів на третю і кожну наступну дитину віком до 18 років.», – повідомила Демченко.

Нагадаємо, на державному рівні від сплати податку на нерухомість звільнені також дитячі будинки сімейного типу, гуртожитки і житло, яке непридатне для проживання.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!