За підсумками останньої зустрічі в Японії «Велика Сімка» закликала український уряд продовжити і завершити реформи енергетичного ринку: поступового скасування субсидій і подальшого збільшення газових і електро- тарифів.

Про це в інтерв’ю Interfax.com.ua повідомив Карлос Паскуаль, віце-президент міжнародної консалтингової компанії IHS, яку раніше вже наймав уряд України.

«В Україні субсидовані ціни на газ для населення і комунальних споживачів стримували впровадження механізмів державного фінансування, таких як муніципальні облігації, які могли б значно прискорити інвестиції в енергоефективність», – пояснив експерт.

Очікувана країнами G7 реформа передбачає установку всім українським споживачам газових і електричних лічильників в будинках і житлових будинках, поступове скасування субсидій, а також прийняття вторинного законодавства «для лібералізації ринків газу та електроенергії», пояснив Паскуаль.

Доповідач виступив за перехід від цінових субсидій до монетизації субсидій – цільових державних відрахувань соціально вразливим споживачам газу.

«Цільову підтримку більш складно отримати, оскільки вона вимагає підтвердження прав споживачів уповноваженим органом соціального захисту. Перевірка прав на отримання субсидії повинна проводитися щорічно», – розповів віце-президент IHS.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!