Глава українського уряду Володимир Гройсман оголосив про початок нового етапу реформи охорони здоров’я. Згідно його нового плану хворі залишаться без койко-місць. а держави припинять фінансування лікарняних установ.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець розповів «Сегодня», що одним з ключових положень в анонсованій реформі стане зміна правил фінансування медичної сфери, а вірніше препинення державного фінансування.

Уряд планує піти від практики оплачувати ліжко-місця в лікарні і фактично замінити її на оплату за фактом виконаних робіт.

«Мова йде про те, що у нас буде постачальник послуг, автономна медустанова або навіть фізособа-підприємець і буде державний закупник послуг, наприклад державний страховий фонд. Він буде оплачувати уже «пролікований випадок» або конкретну надану послугу. Але бюджетного фінансування установ або медичної інфраструктури не буде», – підкреслив Перегінець.

Раніше прем’єр заявляв, що реформа охорони здоров’я – один із найскладніших викликів для українських політиків сьогодні. Зокрема, він наводить приклад лікарського ринку України, куди зайти можна «тільки через хабарі і випробування». При цьому глава уряду не вірить, що реформу вдасться провести швидко.

«Говорити, що за рік система охорони здоров’я зміниться, не варто. Про перші результати можна говорити тільки через два-три роки», – підсумував Гройсман.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!