10 червня відбулася чергова сесія депутатів Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання. Питань, які виносились на порядок денний не було аж так багато, тому всі надіялися що чергове засідання мине швидко. Але не тут то було.

Більше години депутати озвучували свої запити. Стосувалися вони внесення змін до статті Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», діяльності місцевої птахофабрики та тваринного комплексу, що розташовані в межах міста, зміну формулювання посади «секретар міської ради, заступник міського голови».

Далі порядок денний, можна сказати, з боєм був доповнений ще кількома проектами рішень, які стосувалися передачі в оренду котелень ПТМ «Теплокомуненерго»,  розроблення детального плану території в районі вулиці Ганни Жежко для наступної передачі земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку та господарських споруд воїнам – учасникам АТО. Деякі депутати були проти внесення цих питань у порядок денний, мовляв, чому з таким поспіхом і чому їм не дали як слід ознайомитися із проектом рішення. Представники відповідних структур пояснили, що є необхідність саме зараз розглянути ці питання не відтерміновуючи їх в часі. Проте, деяких депутатів, зокрема «самопомічівців», цей аргумент так і не переконав. Навіть зчинилася невеличка словесна перепалка.

Після півторагодинних дебатів, запитів та пропозицій депутати приступили до розгляду першого питання порядку денного. Це було питання внесення змін у рішення «Про створення тимчасової контрольної комісії». Кілька засідань підряд розглядається питання створення цієї тимчасової комісії, яку вже в народі встигли наректи «комісією по м’ясорубках». Тепер не могли зійтися на тому хто ж буде головою цієї комісії. Було озвучено дві кандидатури: Віри Сєргєєвої та Валерія Олексюка. «За» останнього проголосувала більшість депутатів.

Далі були внесені деякі зміни в міський бюджет на 2016 рік, в робочому порядку розглянуто чимало так званих земельних питань, встановлено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (юридичні особи – 1%, фізичні особи – 0, 2%), призначено виплату стипендій Володимир-Волинської міської ради для обдарованої молоді «Майбутнє Володимира» десятьом жителям нашого міста.

Дуже активно депутати взялися обговорювати пропозицію щодо передачі в оренду котелень та теплових мереж ПТМ «Теплокомуненерго». В проекті рішення ішлося про те, аби запропонувати до передачі в оренду котельні та теплові мережі по вул. Павлова 20К, Луцькій 146 К, Котляревського 10К для здійснення реконструкції газових котелень з встановленням твердопаливних котлів на альтернативних видах палива.

Депутати активно висловлювалися по цьому питанню. Одні говорили, що оренда – це той єдиний шанс, який дасть можливість поправити скрутне економічне становище на підприємстві. Інші ж депутати переконували, що рано ще гукати інвестора, потрібно дати шанс підприємству і допомогти йому вибратися із цієї боргової ями.

Наприклад, депутат Руслан Мороз цікавився чому тільки чотири котельні в місті перейшли на тверде паливо, чому не переобладнують решта котелень, а тільки позирають у бік інвестора. Невже, каже депутат, надіються що з його приходом підприємство позбудеться фінансових проблем, населення міста отримає дешевші тарифи, а працівники ПТМ «Теплокомуненерго» будуть впевнені у тому, що «завтра-післязавтра» вони не втратять своє місце роботи?

Попри тривалі дебати та застереження, що саме від рішення депутатів міської ради залежить початок нового опалювального сезону в місті, дану пропозицію депутати не підтримали, не вистачило одного голосу.

Далі, кілька питань депутати розглянули в пункті «Різне». Після чого перед присутніми виступив депутат Верховної Ради України від виборчого округу №19 Ігор Гузь. Депутати мали нагоду поставити йому кілька запитань що стосувалися будівництва об’їзної дороги, його позиції щодо фінансування закладів профтехосвіти та участі його фонду в організації фестивалю «Володимир».

Сесія цього разу тривала до самісінького обіду. Питань, винесених на розгляд депутатів, не було багато. Більше часу зайняли репліки, особисті звинувачення, з’ясовування стосунків в стилі «чия політична сила кого#куди#як підставила й заставила». Що за мода вирішувати нагальні для міста та його громади проблеми в кращих політичних традиціях нашої країни? Складається враження, що з деякими депутатами «трапилася амнезія» стосовно того чиї ж інтереси вони повинні представляти в міській раді.

Дуже сподобалася репліка одного з депутатів: «Шановні, давайте вже будемо робити роботу, а не створювати робочі групи, потім робочі групи які контролюють роботу цих робочих груп і так далі…» Візьміть до уваги, шановні панове депутати!

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!