Стало відомо, що 10 червня поховали Назара Баценко. Перед тим зробили повторну незалежну експертизу і наразі рідні чекають результатів.

 Нагадаємо, Назар Баценко – солдат строкової служби, який у травні помер при загадкових обставинах в ордній з військових частин Володимира-Волинського.

Про смерть 25-річного Назара Баценко стало відомо 16 травня. Командування військової частини наполягає на версії самогубства. Слідчі не допустили родичів до огляду тіла. Також не дозволили бути присутнім при розтині. Родичі також запевняли, що їм не надали речові докази самогубства.

Коментуючи ситуацію, військовослужбовці заявляли, що Баценко наклав на себе руки через те, що захоплювався літературою, яка підштовхує до суїциду, зокрема, творами Ніцше.

Рідні Назара вимагали провести ще одну експертизу. З цією метою організували під Генпрокуратурою акцію протесту.

«З самого початку, коли ми повернулися з Володимира-Волинського, їздили і в приймальню президента, і в приймальню Матіоса, зверталися до Луценка. Стукали в усі двері. Матіос пообіцяв повторну експертизу, але це все тягнулося довго. Ми писали клопотання, нам відмовили. Потім адвокат в клопотанні окрім іншого просив показати інформацію з камер спостереження там, де безпосередньо знаходився Назар, там же жив і начальник, на якого Назар скаржився. Відео погодилися надати, а в повторному розтині знову відмовили. Тоді ми і пішли під ГПУ, там нам знову пробували заговорити зуби, мовляв, потрібні ще різні документи. Я їх поставив перед фактом, що не підемо, поки не доб’ємося свого. Тільки після цього вони почали рухатися. Зв’язали нас з Матіосом, він пообіцяв, що незабаром розтин відбудеться.

Наказ на розтин вислали в п’ятницю ввечері, 3 червня. Але судмедексперт сказав, що він неправильно оформлений. Ми знову зв’язалися з прокурором гарнізону. Зараз склали новий дозвіл, теж з помилками, але нам пообіцяли проведення експертизи», – розповідав брат Назара Роман виданню Цензор.Нет.

Отож, розтин провели на минулому тижні і вже 10 червня Назара поховали.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!