15 червня  в районі побувала заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець, котра провела особистий прийом громадян.  І хоча на прийом за попереднім записом прийшло тільки троє громадян, проте проблеми ними піднімалися актуальні. Присутніми під час прийому обласного керівника були голова РДА Наталія Василець, її заступник Юрій Жовнерук. Крім того,  для оперативного вирішення піднятих питань, надання пояснень та консультацій  були запрошені керівники відділів, представники територіальної громади міста Устилуга.

Першим питанням було  питання нагородження чорнобильців, яке чомусь й досі не віднайшло адресатів. Більше того, за їх видачу вимагалися відповідні кошти.  Не менш актуальним звучало питання виділення житла для цієї категорії громадян, виділення коштів для оздоровлення та харчування.  Гостро стоїть питання виділення житла за рішенням суду, яке було прийняте ще три роки тому. І донині за невідомими причинами його виконання зависло у повітрі.  Усі ці питання заступник голови ОДА пані Мишковець взяла на особистий контроль та пообіцяла очільниці місцевого осередку «Спілка Чорнобиль» Світлані Богайчук відповіді надати в телефонному режимі.

Жителька села Рогожани пані Марія перед тим, як озвучити свої наболілі питання, порадила надалі організовувати прийом до обіду, бо опісля дуже важко добратися додому.  Вона  у досить емоційному стані розповіла про те, що з нею нетактовно повелися в управлінні соціального захисту населення та призначили субсидію із запізненням. Поряд з тим, її дивувала позиція  голови Устилузької об’єднаної громади Віктора Поліщука, котрий не прислухається до думки громади в плані розподілу коштів на підтримання життєдіяльності Рогожан. Не менше питань  у неї виникло  до заступника Поліщука пані Дубицької, котра вела себе некультурно та о вивчитино по відношенню до поштарки села та особисто до пані Марії, коли відвідувала село.  Підіймала питання по приміщенню школи, яку планують перебазувати у контору колгоспу. Пані Марія вказала що дана контора давно розпайована між колишніми колгоспниками, тому без дозволу пайовиків організовувати там навчальний заклад буде, на її думку, просто неможливо.

На завершення жителька Рогожан попередила, якщо влада буде ігнорувати зверненнями громадян, вести себе зверхньо, вона звертатиметься до Президента та на Урядову гарячу лінію.

Жителька села Хмелів, багатодітна матір Ольга Анатоліївна поскаржилася на неправомірні дії комісії у складі районних посадовців на чолі з Олександром Смоляром – начальником служби у справах дітей під час інспектування умов проживання її родини. Дане питання вже вийшло далеко за межі району, проте й донині перебуває у підвішеному стані.  Й досі не проведено  всебічну   перевірку викладених пані Ольгою фактів у попередній скарзі  до РДА, що навіює на думку укривання протиправних дій посадових осіб.

Заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець  підняті заявниками проблеми пообіцяла особисто розглянути, а по декотрих – дала завдання керівництву району детально о вивчити та прийняти усі належні міри для  їх вирішення. До того ж порадила організувати психологічні тренінги та уроки етикету для працівників РДА задля того, щоб навчити культури спілкування, ввічливого поводження із людьми та недопущення нетактовних випадів під час перевірок.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!