В Україні очікуються нововведення щодо порушників законів: у Верховній Раді хочуть розглянути зареєстрований законопроект, яким парламент має намір ввести поняття «кримінальний проступок», який призведе до розгулу дрібних злочинців та крадіїв мобільних телефонів. Адже кінцева мета нового кримінального кодексу – гуманізація кримінальної відповідальності і зниження числа засуджених.

Тобто, окремі «нетяжкі» злочини незабаром можуть кваліфікувати як кримінальні проступки, за які не буде передбачений арешт після затримання, повідомляє «Сегодня».

Під кваліфікацію «нетяжких» злочинів як раз і потрапляють крадії мобільних телефонів, гаманців та хулігани.

Ще одне нововведення, яке пропонують ввести парламентарії, – це «розрахункова одиниця сумою 30 грн.». Як сказано в пояснювальній записці до проекту закону, таке нововведення потрібно для того, щоб обчислювати не тільки накладені штрафи, але і розміри заподіяного зловмисником збитку.

Наприклад, за певний кримінальний проступок може загрожувати сплата певного числа розрахункових одиниць.

«Це потрібно і для того, щоб нарешті виключити абсолютно штучну і нічим не обґрунтовану прив’язку до податкового законодавства», – йдеться у пояснювальній записці. Тобто не виключено, що разом з прийняттям закону автоматично підвищаться і штрафи.

Зазначимо, що зараз штрафи нараховуються в перерахунку на неоподатковуваний мінімум, який становить 17 грн.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!