Трійця — одне з найголовніших православних свят. Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня, за що її прозвали П’ятидесятницею.

У день П’ятидесятниці дівчата збиралися в лісі і плели вінки з польових квітів, березових гілок і зелені. До слова варто сказати, що саме березові гілки стали символом Трійці. Наші предки вірили, що вони допомагали в пошуку судженого і дарували зцілення хворим. Тому березою прикрашали будинок, двір, а також церкви. Дівчата вплітали березові гілки у вінки, вірячи в те, що зелень допоможе міцно “прив’язати” до них коханих.

Сплівши вінки, дівчата йшли з ними до річки і пускали їх на воду. Однак і тут не все так просто – знімати з себе вінок руками не можна було, потрібно нахилитися так, щоб вінок сам з голови впав на воду. За вінком дівчата визначали своє майбутнє:

Пливе рівно – життя буде спокійною і доброю.

Пливе під водою – до хвороби.

Тоне – до біди.

Гойдається на хвилі – до бурхливого життя.

Розпався – до розлуки з милим.

Швидко пішов – заміжжя далеко від дому.

Затримався біля берега – до наступної Трійці змін не чекай.

Ворожили не лише на вінках. До наших днів дійшло цікаве ворожіння на перстенях. Для цього потрібно 4 перстені. Покладіть їх в миску з пшеницею так, щоб їх не було видно. На кожен перстень загадайте бажання і тягніть перше, яку попадеться під руку. Таким чином ви дізнаєтесь, яке бажання здійсниться..

Ще одним цікавим ворожінням є ворожіння на ланцюжку. Перед цим дійством необхідно обов’язково піти до церкви, одягнувши на себе ланцюжок, поставити свічку за здоров’я всіх недоброзичливців і принести пожертву. Після цього, прийшовши додому, потрібно 3 рази порахувати кількість ланок ланцюжка. Якщо випала парна кількість – бажання здійсниться, непарна – забудьте про нього. Після такого ворожіння ланцюжок не можна носити протягом 3 днів.

Прикмети на Трійцю

На цей день намагалися не призначати весілля – вважалося, що нічого хорошого таку сім’ю не чекає. А ось сватання і знайомство в цей день вважалось гарним знаком.

На Трійцю не можна шити, білити, пекти пироги і працювати в городі.

А ще не можна купатися у водоймах – вважалося, що в цей день русалки можуть заманити до себе на дно.

За погодою на Трійцю визначали урожай. Якщо в цей день поллє дощ, то в лісі буде багато грибів, в полі – хороший урожай і весь рік чудова погода.

День перед Трійцею називають батьківської суботою – прийнято ходити на цвинтар, щоб пом’янути померлих родичів.

Наступний день після Трійці називають Духів день. У цей день працювати на землі було не можна, але зате можна було шукати в ній скарби. Вважалося, що земля-іменинниця обов’язково в цей день подарує щось цінне хорошій людині.

За матеріалами Znaj.ua

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!