Напередодні вихідних на митному пункті пропуску «Устилуг» відбулося обговорення питання щодо покращення облаштування сервісної зони та збільшення пропускної спроможності.

У робочому засіданні взяли участь начальник управління прикордонного контролю генерал-майор Юрій Лисюк, перший заступник начальника Львівського прикордонного загону полковник Олександр Чорний, старший офіцер з реєстраційної та паспортної роботи підполковник Василь Вітровчак, начальник митного поста Олександр Оникійчук, голова Володимир-Волинської районної ради Роман Гук, перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук, начальник Володимир-Волинського відділку поліції Михайло Бобик, представники СБУ та ЗМІ.

Генерал-майор Юрій Лисюк розповів що бачить покращення сервісної зони в облаштуванні смітників, табличок, де б значились номери телефонів екстрених служб та гарячої лінії ДПСУ, наведення порядку у дотримання черги, залучивши до цього працівників поліції та громадських активістів.

Дещо дивує така позиція генерала, якого зовсім не мають обходити ці питання. В обов’язки ДПСУ входить здійснення прикордонного контролю у пункті пропуску. А облаштуванням сервісної зони повинні займатися міська влада разом із приватними підприємцями, об’єкти яких знаходяться на ній.

Але чомусь в Устилузі ніхто ні за що не відповідає, зважаючи на купу сміття та відсутність туалетів. Де відповідні служби, які зобов’язані слідкувати за цим і штрафувати за такий безлад? Та й чи допоможуть ті смітники, коли люди, які викидають сміття просто з машин, роблять це зумисне. Проте чомусь на польській стороні вони собі такого не дозволяють. Звісно, ніхто ж не хоче отримати штраф у кілька сотень злотих.

Але всі присутні на зустрічі були одностайні – потрібно щось робити з цим.

Сподобалась позиція начальника митного поста Олександра Оникійчука, який заявив, що питання щодо збільшення пропускної спроможності слід вирішувати на вищому рівні, залучивши до цього польську сторону, і облаштовувати додаткові митні паси. Але друге питання повинно розглядатись на рівні Верховної Ради, а не тут, на місцях.

Говорилось про першочерговий перетин інвалідів та осіб з маленькими дітьми. Один із запрошених висловив думку, що жодна людина з обмеженими можливостями не стане перетинати щодня кордон, це стосується і дітей. Тож таких на кордоні стоять чимало, і всі знають хто вони є. Хоча є і виключення. Тому це питання буде важко вирішити.

Годину тривали дискусії, але до спільного рішення, яке б допомогло розв’язати хоча одну з проблем остаточно, не дійшли. Наприкінці засідання домовились організувати зустріч з поляками, на якій намагатимуться вирішити питання пришвидшення пропускної спроможності. Та чи вдасться це зробити – побачимо.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!