Про зацікавлення бійців батальйону «Донбас», які прибули на Волинь з депутатом Верховної Ради Семеном Семенченком, та їх зацікавленням інформацією про поклади бурштину в околицях села Ветли повідомляють місцеві мешканці, – пишуть «Волинські новини».

Нагадаємо, нещодавно, 9 червня, у село Ветли несподівано приїздив нардеп Семен Семенченко з бійцями батальйону «Донбас». Візит був начебто випадковим, а під час зустрічі з громадою села йшлося про проблему демаркації державного кордону. Так, у січні цього року білоруські прикордонники розпочали встановлювати прикордонні знаки на території поблизу Ветлівської сільради. Втім, на думку селян, білоруси проводять роботи з порушеннями державного кордону, захоплюючи частину української території. До слова, факт порушення режиму державного кордону білоруська сторона згодом підтвердила. Щодо конфлікту з демаркацією кордону, нардеп розповідав, що надіслав запит на отримання карт прикордонної території та протоколів міждержавної комісії.

Як підтвердила Ветлівська сільська голова Любов Павлік, під час зустрічі Семен Семенченко сказав, що залишить своїх хлопців на території сільради наглядати за порядком. Днями, 14 червня нардеп вдруге приїздив у Ветли, привізши з собою бійців «Донбасу». Наразі декілька з них базуються у будівлях на березі озера Біле – місці масового відпочинку. Попри те, що бійці не перешкоджали селянам відпочивати на озері, вже невдовзі після їхнього приїзду з’явилися чутки про те, що їх у цій місцевості цікавить зовсім не питання охорони державного кордону.

Зі слів голови сільради, проблемна ситуація на кордоні не вирішена досі: білоруси продовжують свою роботу, триває значна вирізка лісів за межами населеного пункту, про що в телефонному режимі депутат райради Михайло Кирилюк повідомляв Семену Семенченку.

Своєю чергою, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик на звернення голови сільської ради відповідає відписками. Питанням незаконної вирубки лісу,як наголошує Любов Павлік, передусім повинні займатися розпорядники земель – РДА та облдержадміністрація, адже це – територія Білоозерського лісництва. Видаленню лісових насаджень, мовляв, повинні передувати документи про відводи території. Натомість в існуючих планах лісників, затверджених у 2012 році, не передбачена вирубка лісу. Українські прикордонники, з її слів, не втручаються у ситуацію, фактично охороняючи білорусів від місцевого населення.

Через напружену ситуацію щодо демаркації кордону та запевнення нардепа Семена Семенченка у підтримці позиції місцевих мешканців поза увагою лишився інший вагомий аспект, що може бути справжньою причиною, що привабила увагу депутата та бійців батальйону «Донбас» у віддаленому куточку Волині. Йдеться про поклади бурштину, як мінімум про зацікавлення якими з боку новоприбулих бійців вже розповідають селяни. Так, один з мешканців села Ветли погодився анонімно висловити свою думку з цього питання.

З його слів, люди у військовій формі, які прибули з Семеном Семенченком нібито для охорони кордону, почали пити горілку з селянами та розпитувати їх про те, де в околиці є бурштин. Особисто в нього запитували про поклади бурштину поблизу сіл Невір, Ветли, Бірки та Цир. Замість готовності захищати державний кордон, мовляв, ці чоловіки ходять у нетверезому стані та, очевидно, в майбутньому хочуть заробити на бурштині (наявність покладів якого селянин підтвердити не може). З його слів, перш ніж нав’язувати селянам таких «захисників», які їздять селом своїми автівками на високій швидкості та лякають дітей, варто враховувати думку сільської громади.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!