Понад 5 тисяч молодих людей переховуються від працівників військових комісаріатів, уникаючи строкової служби, – повідомив під час оперативної наради  21 червня голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

З його слів, не зважаючи на те, що під час попередніх хвиль мобілізації на Волині поставлене перед військовими комісаріатами та владою завдання було виконане, по містах і селах області залишилась низка проблем.

«Є такі населені пункти, голови яких зайняли позицію страуса, мовляв, «моя хата скраю, я нічого не знаю». Вони не розуміють, що у разі недостатньої комплектації української армії контрактниками у липні доведеться провести сьому хвилю мобілізації на території не лише Волині, а й усієї України. На відміну від контрактної служби, строкова служба є обов’язковою на території України і виконання цих вимог передбачене законом», – наголосив очільник області.

З його слів, саме тому головним завданням влади і військових комісаріатів є забезпечення виконання закону про військову службу.
Нагадаємо, призов на строкову військову службу в лавах Збройних сил України та інших військових формувань почався з 5 травня і триватиме до 30 червня.

Всього на строкову військову службу буде призвано 16 тис. 615 українців. З них в ЗСУ будуть служити 8 тисяч 15 чоловік, в Нацгвардії — 4 тисячі осіб, у Держприкордонслужбі – 4 тис. осіб і Держпецслужбі – 600 чоловік.

З недавніх пір призовний вік збільшено з 18 до 20 років. Тому, в травні 2016 року, згідно з указом президента, були призвані придатні за станом здоров’я до військової служби чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, а також особи, що не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

В січні 2015 року Верховна Рада збільшила терміни строкової служби: для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в ЗСУ та інших військових формуваннях, – до 18 місяців (раніше служили рік), а для тих, хто на момент призову має вищу освіту – 12 місяців.

Відстрочку від призову передбачено в таких випадках: за сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!