Відбулася зустріч з офіцером 14-ї ОМБр. У нашій розмові він висловив думку, що історії бійців, які брали участь у боях, котрі загинули та ті, які пройшли полон, поступово відходять у минуле. Ще трохи – про них ніхто не згадає. І якби не волинські ЗМІ, то б ніхто не знав про Фураєва та Комісарчука. Бо ці теми вже закриті. Ніби й не було полону, війни…Тому дуже важливо щоб усі ці історії зібрати докупи і не дозволити їм стати статистикою.

Чимало у нас уже є матеріалів завдяки спільній праці з журналістами та бійцями, які відгукнулись. На жаль, не з усіма поки вдалося зустрітись – не встигаємо фізично. Але ще є час, тож побачимось і поговоримо. Наразі студенти педколеджу ім. А.Ю. Кримського допомагають писати історію бригади, і поки військові бригади знаходяться у Рівному, працюємо з тими хто на місці. Дуже хотілось, щоб до проекту залучились журналісти з Рівного та Червонограда. А ще величезне прохання до усіх, хто володіє інформацією про бійців, які проживають у селах або родичів загиблих, повідомити про них. Бо багато не знають про цей проект, а саме з сільської місцевості було мобілізовано чимало чоловіків, і там сьогодні залишились вдови, батьки, які втратили чоловіків та синів. Важливо, щоб ніхто не був забутим і на сторінках книги залишилась пам’ять про тих, хто вижив, і тих, хто віддав своє життя за незалежність України.

Ще один момент: шукаємо тих, хто був разом з підполковником Василем Спасьоновим. Про нього дуже мало інформації. Також хотілося б, щоб відгукнулись ті, хто воював пліч о пліч з Віктором Хмелецьким, Олексієм Шепелюком. Ці офіцери немало років віддали бригаді, і заслуговують на те, щоб їхня історія мала особливе місце у книзі. Сподіваюсь, що люди відгукнуться і нам вдасться разом написати історію бригади, яка проявила себе героїчно в усіх боях, і яка є однією з найкращих в Україні.

Нагадаємо, ще навесні стартував проект «51/14» – колективна робота, спрямована на збір інформації про тих військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на Сході України.

Книга, до якої увійдуть зібрані матеріали, включатиме в себе реальні історії бійців легендарної бригади, волонтерів, священиків, громадських активістів, простих людей, які допомагали бригаді, а також рідних та близьких загиблих і тих, хто досі вважається зниклим безвісти.

З метою вшанування пам’яті усіх, хто поклав своє життя задля миру та спокою у наших домівках, тих військовослужбовців, які в числі перших стали на захист східних рубежів країни, бригади, яка першою пролила кров і побувала у самому пеклі війни присвячується ця книга. Їхній подвиг не повинен бути забутим, а  імена мають бути на устах нащадків.

Автор проекту «51/14» Жанна БІЛОЦЬКА

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!