У Володимир-Волинському районі не найгірша ситуація в області з використання та охорони земель, проте тут першими відгукнулися на ініціативу «Екоруху «Твоя земля» обговорити за круглим столом місцеві проблеми та визначитися з пріоритетами, які потребують негайного вирішення. Активно сприяла в організації заходу райдержадміністрація, зокрема управління агропромислового розвитку, а також депутати-аграрники районної ради Петро Козлюк, Ярослав Тимчишин, Юрій Кравчук (він же начальник управління АПК), Сергій Квашук, – повідомляють «Волинські новини».
За ініціативи громадської організації «Екологічний рух «Твоя земля» у Володимирі-Волинському відбувся круглий стіл «Проблеми використання та охорони земель Володимир-Волинського району в контексті прояву деградаційних процесів» за участю усіх служб дотичних до теми боротьби деградацією земель та опустелюванням.

Захід приурочили Всесвітньому дню боротьби з опустелюванням та посухами, який міжнародна спільнота відзначає 17 червня. Цього року він має гасло: «Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!».

Голова громадської організації «Екологічний рух «Твоя земля», біолог за фахом Олександра Тимошенко загострила увагу на тому, що деградація земель та опустелювання вже давно набули глобального виміру та є одними з найбільших викликів для сталого розвитку людства, спричиняючи серйозні проблеми екологічного і соціально-економічного характеру, включаючи голод та вимушену міграцію населення. За даними міжнародних організацій та експертів щорічно людство втрачає 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тонн родючих ґрунтів. На цих землях можна було б отримувати 20 млн. тонн зерна. Щохвилини в світі від голоду вмирає 16 людей, із яких 12 – діти. Близько 40% населення земної кулі потерпає від нестачі води.

– Із огляду на важливість вирішення проблеми охорони і невиснажливого використання природних ресурсів, у першу чергу земельних, збереження ґрунтів та відтворення їх родючості, розвиток і впровадження науково-технічних знань та науково обґрунтованих заходів щодо боротьби з деградацією земель і опустелюванням на території, наша громадська організація стурбована тим, аби реалізація цього акта не лишилася на папері, а дала поштовх до конкретних практичних дій, – наголосилаОлександра Тимошенко.

Таку думку підтримали всі учасники круглого столу, а це науковці, депутати, аграрії, представники виконавчої влади, відповідних державних служб, в тому числі – районного лісомисливського господарства, міськрайонного відділу управління служби надзвичайних ситуацій.

Представники служб, які дотичні до проблем поводження з ґрунтами та водними ресурсами не тільки озвучили інформацію про нинішній стан справ, прогнози на майбутнє, а також запропонували заходи, які, якщо не можуть вплинути на зміни клімату, то принаймні адаптують нас до нових погодних умов.

Позаяк розв’язання проблем деградації земель та опустелювання можливе лише за умови поєднання зусиль наукових установ та експертів, громадських організацій, тих, хто безпосередньо господарює на землі, депутатів, державних управлінців учасники круглого столу прийняли резолюцію з конкретними пропозиціями, яку адресують в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!