Президент України Петро Порошенко підписав закон, який забороняє мобілізувати родичів загиблих військових у зоні АТО.

Як пише Українська правда, про це зазначається на сайті ВР на сторінці, присвяченій закону «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відтепер мобілізації не підлягають особи в разі смерті близького родича-військового, яким вважається: чоловік/дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

Проте відповідний закон дозволяє добровільну мобілізацію родичів загиблих.

Нагадаємо, що Степан Полторак озвучив строки демобілізації військових п’ятої хвилі. Він закликав розпочати демобілізацію п’ятої хвилі у червні-липні 2016 року. Так, незабаром демобілізують військовослужбовців п’ятої хвилі мобілізації. А це – 17-18 тисяч українців.

Як ми вже повідомляли, понад 5 тисяч молодих людей переховуються від працівників військових комісаріатів, уникаючи строкової служби.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик зазначив, що не зважаючи на те, що під час попередніх хвиль мобілізації на Волині поставлене перед військовими комісаріатами та владою завдання було виконане, по містах і селах області залишилась низка проблем.

«Є такі населені пункти, голови яких зайняли позицію страуса, мовляв, «моя хата скраю, я нічого не знаю». Вони не розуміють, що у разі недостатньої комплектації української армії контрактниками у липні доведеться провести сьому хвилю мобілізації на території не лише Волині, а й усієї України. На відміну від контрактної служби, строкова служба є обов’язковою на території України і виконання цих вимог передбачене законом», – наголосив очільник області.

З його слів, саме тому головним завданням влади і військових комісаріатів є забезпечення виконання закону про військову службу.
Нагадаємо, призов на строкову військову службу в лавах Збройних сил України та інших військових формувань почався з 5 травня і триватиме до 30 червня.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!