23 червня у приміщенні міськрайонного центру зайнятості відбувся «круглий стіл» за участі учасників АТО, котрі скористалися правом на відкриття підприємницької діяльності завдяки допомозі, яку виплатила служба зайнятості. 

На зустріч були запрошені начальник відділу оподаткування фізичних осіб ОДПІ Лариса Войтович, заступник директора місцевого центру безкоштовної правової допомоги Степан Слащук, депутати міської ради.

Відкриваючи даний захід, заступник  директора центру занятості Надія Веремчук наголосила на тому, що нині як ніколи важливо приділити увагу тим, хто повернувся із зони АТО та став на облік в центрі зайнятості. Саме для цього адміністрація пропонує одноразові виплати для розвитку бізнесу, формує банк вільних робочих місць та проводить семінари. Звісно, при нинішньому безробітті – це надто складно. Тому саме одноразові виплати є тим інструментом для забезпечення не тільки працею самого учасника АТО, а й  створення робочих місць в майбутньому.

Подальша зустріч відбувалася у форматі бесіди, під час якої було повідомлено про податкові моменти для підприємців, у тому числі учасників АТО. Окрім цього, центр надання безкоштовної допомоги запрошував до співпраці  у вирішенні різноманітних питань правового характеру. Однак все ж таки присутні учасники АТО Дмитро Шеменюк та Андрій Богданов  більше розповідали про свої проблеми, з якими вони зтикнулися після того, як повернулися з передової. Нарікали на проблеми в проецесах реабілітації та адаптації в суспільстві. Бо куди не кинуться, до кого не звернуться, кругом практично зустрічають опір та непорозуміння. Більше того, всюди потрібно платити великі гроші (ремонт спортивного залу, підведення силового вводу до будинку). Тобто, для учасників бойових дій немає ні пільг, ні знижок, ні безкоштовних послуг.

Виступаючі дякували центру зайнятості за те, що виплатили одноразову допомогу на відкриття власної справи. Звісно, її не вистачить на всі задумки та проекти, але для початку – це таки немалі кошти. Проте, як наголосив пан Дмитро, потрібно об’єднуватися усім учасникам бойових дій та щоразу давати про себе знати хорошими справами, постійно контролювати владу та, найважливіше, не опускати руки.

Слухаючи виступаючих, закралася думка, що учасники АТО кинуті напризволяще. Вони настільки емоційно розповідали про ті проблеми, з якими їм вдається зустрічатися та самим же вирішувати, що мимоволі сам переймаєшся цим.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!