Дослідження вчених з Університету штату Флорида показало, що в разі стрімкого глобального потепління, Земля навряд чи буде приємним місцем для життя. Для цього дослідники спробували встановити як було на планеті 94-100 мільйонів років тому, коли клімат був трохи тепліший. Про це повідомляє “Faina Idea”.

Вчені проаналізували 10-метрову плиту, виявлену біля узбережжя Венесуели, щоб зрозуміти, які процеси відбувалися на суші, і на морі протягом 6 мільйонів років, і як вони змінили життя флори і фауни.

Як з’ясувалося, при трохи більш теплому кліматі, ніж сучасний, вода перестає володіти деякими поживними речовинами і мінералами, які не утворюються при підвищеній температурі. Серед них вчені особливо виділяють ванадій і молібден, які вступають в хімічну реакцію з азотом, утворюючи аміак. Цей процес необхідний для підтримки життя на Землі.

Дане дослідження в черговий раз нагадало про важливість вирішення проблем екології, тому що глобальне потепління може стати причиною вимирання величезної кількості тварин і рослин, а ми повернемося на сотню мільйонів років назад.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!