Давайте дізнаємося про цікаві факти, пов’язані із основними законами інших держав.

2

 

У Великобританії немає конституції як такої. Не існує навіть точного переліку документів, які б належали до британської конституції. Конституція Великобританії — це ціла сукупність законів, прецедентів і конституційних звичаїв.

 

3

 

Конституція Індії — найбільша за обсягом у світі: вона включає 465 статей, 12 великихдодатків, більше 70 поправок і складається з 117 369 слів у версії англійською мовою, крім якої існує також офіційний переклад на хінді. Окремі поправки за обсягом наближаються до… конституції США.

 

4Буквально за сотню кілометрів від Рівного, в селі Великі Дедеркали нинішнього Шумського району на Тернопільщині, народився Гуго Колонтай — один із авторів польської конституції 1791 року, яка є першою реально діючою європейською конституцією (і другою в світі після Конституції США). До слова, центральна вулиця Рівного, нинішня Соборна, свого часу була названа на честь польського дня конституції — 3 травня. Життєвий шлях і спадщину Гуго Колонтая грунтовно дослідив рівненський письменник і науковець Петро Кралюк, проректор Національного університету “Острозька академія”.5

 

 

Контитуція Європейького союзу містить більше 60 тисяч слів.

 

 

6

 

 

Найстарішою Конституцією світу є Основний закон Сан-Марино. Остання була прийнята ще у 1600 році.

 

 

7

 

В оригінальному текті Конституції США є декілька орфографічних помилок, а деякі словосполучення написані в англо-британському правописі, що суттєво відрізняється від американького. Крім того, дивно, але в Конституції США жодного разу не згадується слово “демократія”.

8

 

 

 

У Лівії Конституцією офіційно закріплено Коран.

 

 

 

9

 

 

Конституція Японії єдина у світі, де вказано офіційну відмову країни від війни, як форми забезпечення державного суверенітету.

 

 

Найголовніше, якщо говорити про конституцію, – це не красиві слова, а реальне втілення у життя прав і свобод людини, закріплених у основному законі держави. В цьому зв’язку доречно згадати прикметну деталь: у конституції США немає слова… “демократія”. Не словом бо, як мовиться, а ділом!


За матеріалами:
http://www.ogo.ua/articles/view/2013-06-28/41149.html
http://beztaboo.livejournal.com/33619.html

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!