Дві дівчини набрали найвищий з-поміж усіх учасників тестування бал. Без круглих відмінників минуло ЗНО-2016. Цьогоріч жоден абітурієнт не набрав максимуму – 200 балів із трьох предметів, ідеться в сюжеті ТСН.

Двом дівчатам не вистачило зовсім трішечки. Киянка та одеситка не добрали одного бала, щоби бути круглими відмінниками. Майя Скрипник, яка навчалася в самому центрі Києва біля Адміністрації президента, отримала практично максимальну кількість балів на ЗНО. Українська – 200, історія – 200, англійська – 199. Один бал з іноземної не дотягнула через манускрипт Войнича. На такі високі бали, зізнається, сподівалася, але особливо не готувалася. Рідна мова і література – вистачило й гімназійної бази, з історії підтягував репетитор. Ну, а англійської і без того було вісім уроків на тиждень. Що в тесті дала одну неправильну відповідь – зрозуміла ще на порозі пункту тестування. Чому допустила цю помилку? “Хвилювалася”, – каже Майя.

Хвилювання завадило і Ганні. Це друга цьогорічна відмінниця із ЗНО. В одеситки 200 балів з української, 200 з німецької і 199 з англійської.

“Я не сиділа над підручниками, я не фанатично до цього ставилася. Як всі готувалася”, – каже вона. Скромно пояснює свій рецепт успіху. Щоправда, щасливі батьки запевняють, що це роки наполегливої праці.

“Ми просто казали – Аня треба вчитися, бо це твоє майбутнє. І Аня була слухняною дівчинкою і вчилася”, – кажуть батьки.

Киянка планує опановувати міжнародні відносини, одеситка – міжнародну економіку.

Торік круглих відмінниць було аж дві і обидві з Ніжина. За рік у відмінниці Тетяни змін багато. Із найвищими балами із ЗНО перед нею були відчинені двері вишів усієї країни. Вона ж із Чернігівщини приїхала вчитись у Вінницю – у медичний університет. Що тут вчиться відмінниця-2015, зізнається, знають і від того не легше. ”

Висувають ще більші вимоги”, – каже студентка. Цьогорічні відмінниці гризти граніт науки планують в університетах Києва, але на спеціальностях, які йдуть далеко за межі нашої країни.

Як уже повідомлялося, з 250 тисяч абітурієнтів понад 20 тисяч не змогли подолати поріг з української мови й літератури. Це майже 9% від загальної кількості учасників. Для них ЗНО завершилося вже після першого етапу.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!