Закриття шкіл та скорочення ліжкомісць у медичних закладах районів Волині призведе до знищення села, – переконані учасники мітингу, які зібралися на Київському майдані у Луцьку, – повідомляють «Волинські новини».

Про це йшлося під час мітингу проти скорочення кількості ліжкомісць в лікарнях та закриття малокомплектних шкіл, що відбувся 29 червня під стінами будівлі обласної ради у Луцьку.
До протестної акції долучилися представники декількох районів Волині, які тримали банери з гаслами «Гунчик – руки геть від медицини», «Волиняни проти закриття шкіл», «Не допустимо закриття шкіл на Волині», «Олігархам – лікування в сільських амбулаторіях», «Закриття шкіл – знищення села» тощо.

Окрім цього, дехто з учасників акції приніс традиційні нині для мітингів представників партії Олега Ляшка атрибути – вила. Окрім акцентування уваги на проблемах області, промовці здійснювали активну політичну агітацію в контексті виборів народного депутата в окрузі №23.

Депутат облради Анатолій Грицюк зазначив, що солодкі обіцянки Президента Петра Порошенка про зміни на краще залишаються порожніми балачками. Він зауважив, що трудове селянство, яке є годувальником нації, живе бідно, а ціни на сільськогосподарську продукцію низькі. Галузь медицини, з його слів, переживає складні часи, але реформ не помітно. Педагоги отримують заробітну плату, що не піддається критиці. Депутат наголосив, що перейменування міліції на поліцію та пересадження поліцейських на нові авто не є реформою.

Учасники мітингу пояснили, що протестну акцію організували для того, щоб привернути увагу голови облдержадміністрації Володимира Гунчика до «безглуздих рішень щодо скорочення медичних закладів та закриття шкіл».

Так, у рамках області планують скоротити 2000 ліжкомісць, що, на думку промовців призведе до гибелі медицини, адже селяни-мешканці віддалених сіл, маючи мізерні пенсії та зарплати не можуть собі дозволити лікуватися.

Промовці також говорили, що держава зараз для отримання кредитів зобов’язана підписувати меморандуми, що передбачають підвищення пенсійного віку та продаж земель сільськогосподарського призначення, а пільги, які надаються населенню – віртуальні, тому важливо здійснити монетаризацію пільг, аби гроші працювали на державу.

Насамкінець, учасникам мітингу наголосили, що представники влади та олігархи повинні лікуватися у сільських амбулаторіях та ФАПах, для того, щоб відчути ціну життя, шану та повагу до української нації.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!