Яка б не була складна ситуація між Україною і Росією, інформаційна війна і не приязнь одне до одного, це все ж не впливає на літній відпочинок українців. Зараз багато говорять про порожні пляжі в Криму, але це далеко не так, – повідомляє інформаційний портал «Знай».

“У Криму вже відпочило близько 1 млн. 200 тис. відпочиваючих, з них 10% – жителі України. Це факт, що українські туристи їдуть відпочивати в російський Крим. Ми вже можемо говорити приблизно про 120 тис. чоловік. Динаміка позитивна і досить серйозна”, – заявив віце-спікер кримського парламенту Андрій Козенко журналістам.

Ще на початку туристичного сезону, Крим очікував напливу туристів з України. Серед найпопулярніших місць відпочинку українців завжди був Південний берег, Євпаторія та Севастополь.

Причини, за якими українці вибирають Крим, у всіх різні – хтось звик тут відпочивати роками, у когось тут живуть родичі або друзі, деякі їздять за звичкою.

Тим більше, що самі українці пропонують своїм співвітчизникам всі умови для відпочинку – від комфортабельного відпочинку, до проживання в приватних пансіонатах або санаторіях.

Українські оператори не соромлячись пропонують відпочинок в Криму. У порівнянні з 2013 роком при курсі долара 8 грн. ціни впали мало не вдвічі. На величезні знижки готові і приватники, які після анексії залишилися ні з чим. Наприклад, 1-кімнатна квартира в Ялті обійдеться влітку в 250 грн. на добу, а в Євпаторії і зовсім за 100 грн. Для порівняння цін, в 2013 році, коли на Крим був попит, менше ніж за 500 грн. на добу квартиру в Ялті знайти було неможливо.

Багато в Криму відпочиваючих з Донбасу, так само приїжджають з Києва, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Херсона та інших областей України.

“Відпочинком в анексованому Криму стали цікавитися. Кожен день по кілька дзвінків. В основному це люди, які звикли відпочивати на півострові. Питають про Південний берег, Євпаторію і Севастополь. На травневі свята теж їздили в Крим, але більше все-таки цікавляться літнім відпочинком. І якщо люди вже вирішили їхати на півострів, то проблеми з транспортом і документами їх не зупиняють”, – менеджер компанії “Кандагар” Лариса Беркут.

Українські перевізники пропонують забезпечити транспортування відпочиваючих на територію Криму. З Києва добираються на півострів автобусами – приватники зі столиці вже пропонують довезти туристів до Ялти, Севастополя або Сімферополя за 1 тис. грн. з людини. Проблем з транспортом, судячи з усього, немає – таких оголошень маса на стовпах, автовокзалах, та й в інтернеті. Транспорт ходить регулярно.

Тобто підприємці отримують гроші і не погано на цьому заробляють. Туристи з України в Крим їдуть і поїздом до Новоолексіївки, а далі попутками до Криму, це приблизно 1 тис. грн.

Так само на вулицях Євпаторії, Севастополя та інших міст можна побачити автомобілі з українськими номерами.

“Так, ми всією сім’єю на початку червня відпочивали в Криму. Живемо в Києві і не бачимо нічого поганого в тому, що поїхали на море в Крим. Наша влада спокійно комплектує літаки Ан-148 для Росії. Підприємства продають в Росію акумулятори для бронетранспортерів російської армії. Про липецкий Рошен взагалі промовчу. Це, думаю, набагато крутіше, ніж те що ми просто відпочили там”, – каже киянин Максим.

“До Криму потрапити просто, це не Туреччина і Єгипет. Не треба купувати квиток на літак, не треба отримувати візу, просто сіли в автобус або в поїзд і відправилися в Крим. Правда зараз є складнощі з перетином кордону, але це для українця не проблема. Треба всього лише вийти з автобуса, пройти 1,5 км. або викликати таксі і сісти там на інший автобус. А якщо ви на своїй машині, то це взагалі не проблема”, – розповідає харків’янка Марина.

Асоціація індустрії туризму України відстежує дані відкритих російських інтернет-джерел про транспортне сполучення з Кримом. У минулому році на відпочинку в Криму побували 460 тис. українців або 10% від загального числа.

Сергій Аксьонов, керівник анексованого Криму ще в травні попросив парламент орієнтуватися не тільки на російських туристів, а створювати комфортні умови для відпочиваючих з материкової частини України. І, схоже, не прогадав.

Зараз оголошення так і рясніють, пропонуючи відпочинок в Криму.

“Відпочинок в Криму по комфортним цінами”, – говорить один з плакатів. Ціна за проїзд коливається від 800 до 1000 грн, якщо їхати з Києва – буде дорожче за 1000 грн, а ось з Харкова або Дніпра – дешевше до 800 грн. Організатори запевняють, що довезуть до місця без проблем.

На початку літа в Дніпрі виник “суспільно-політичний рух”, що займається боротьбою з “побутовим сепаратизмом”. Добровольці знищують рекламу відпочинку в Криму, заявляючи, що таким чином вони борються з “туристичним сепаратизмом”, який є різновидом “сепаратизму побутового”.

“Це свавілля, у людей немає поваги до загиблих на війні. Вони на їх крові хочуть відпочивати і платять агресору. Ми категорично проти того, щоб ми самі своїми ж руками, жителі міста, жителі України спонсорували ворога, який зараз анексував Крим”, – пояснила волонтер Людмила Хапатько.

Українці волею-неволею розуміють, що відпочиваючи в Криму вони спонсорують сепаратизм і по суті, дають гроші ворогові, продовжуючи війну, але люди схильні себе виправдовувати. І роблять це досить переконливо. А що, адже влада подає такий приклад. Говорити про те, що з кожної гривні, залишеної в Криму, влада сусідньої країни утримує податок, який потім витрачають на війну на Донбасі – навіть не доводиться.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!