Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною. Таке рішення прийняте в зв’язку з дипломатичною нотою Міністерства закордонних справ Польщі, – повідомляє Тиждень.ua.

 Із 4 липня Республіка Польща призупиняє малий прикордонний рух із Україною. Про це інформує прес-центр Держприкордонслужби України.

 «Відповідно до дипломатичної ноти Міністерства закордонних справ Республіки Польща з 04 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею в частині, що стосується в’їзду та перебування на території Польщі мешканців прикордонних районів України, у яких є дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що польська сторона призупиняє застосування статті 3 пункту 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху (затверджено Постановою КМУ N139 (139-2009-п) від 25.02.2009).

«Відповідно до цього, в ніч з 3 на 4 липня 2016 року з 01:00 за київським часом громадяни України, які перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху, зможуть перетнути кордон тільки на загальних підставах та документах визначених польською стороною (паспортні документи та віза)», – зазначає він.

«Просимо врахувати дану інформацію перед плануванням поїздок за кордон зазначеній категорії громадян», – сказано в тексті.

Нагадаємо, 25 червня 2015 року польський Сейм проголосував за внесення змін до закону про місцевий прикордонний рух з Україною, який передбачає розширення зони руху на кілька населених пунктів і введення деяких спрощень для українців.

Нагадаємо, місцевий прикордонний рух між Україною і Польщею функціонує з 2009 року. На сьогодні в рамках руху Польща видала громадянам України 300 тисяч дозволів на перетин кордону.

За даними Головного управління статистики Польщі, в 2014 році кількість перетинів кордону українцями в рамках місцевого прикордонного руху порівняно з попереднім роком зросла на 20,4%. У 2013 році українці, які перетнули кордон в рамках дії руху, витратили в Польщі 2,3 млрд злотих (майже 640 млн дол.), а в 2014 році, за попередніми підрахунками, ця сума зросла до 2,8 млрд злотих (понад 770 млн дол.).

Неофіційні джерела кажуть, що малий прикордонний рух призупинили лише на місяць й у зв’язку з проведення у Польщі саміту країн ЄС та візиту Папи Римського в Варшаву та інші міста країни.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!