1. Здійсніть 10-хвилинну прогулянку. Це допоможе тілу розслабитися і скинути напругу, яка веде до тривоги.

2. Послухайте релаксаційну або хоча б звичайну музику, яка вам подобається. Це допоможе вам відволіктися від роздумів про стрес.

3. Зупиніть нав’язливі думки. Ще кращим буде інтенсивно попрацювати на природі.

4. Перестаньте говорити про ваше минуле. Якщо у вас це так просто не виходить, зверніться за допомогою до фахівця. Незабаром знову спробуйте не відставати від життя, живіть сьогоденням і забудьте минуле.

5. Дихайте повільно. Так ви зможете частково зняти випробовуване вами напругу.

6. Порахуйте до десяти. Ця техніка допоможе вам підтримати концентрацію і уникнути необдуманих слів і вчинків, про які згодом ви б пожаліли.

7. Використовуйте позитивні афірмації. Підбадьорююча розмова з самим собою – корисний прийом, який ви можете використовувати в будь-який час, щоб уникнути нервового зриву або втрати контролю над почуттями та емоціями.

8. Бережіть себе! Не варто дорікати і лаяти самого себе – це тільки посилить стрес.

9. Поспіть або хоча б злегка подрімайте. Відпочинок дуже важливий для турботи про ваше тіло. Коли ви втомлюєтеся, ви стаєте дратівливими і нервовими, що може призвести до проблем зі здоров’ям.

10. Поговоріть з другом сім’ї. Поділившись своїми стражданнями з людиною, якій ви довіряєте, ви зможете знизити напругу і навіть знайти вихід з ситуації, що склалася.

11. Уникайте кофеїну – це сильний стимулятор, він може привести до підвищеної напруги.

12. Спробуйте масаж. Це позитивно позначиться на м’язовому тонусі. Ваші м’язи можуть бути напружені, що веде до стресу.

13. Управління часом (тайм-менеджмент). Ставте пріоритети і використовуйте час мудро. Виконуйте справи в порядку їх значимості.

14. Не поспішайте. Це погана звичка, яка може привести до проблем в майбутньому. Це також і непотрібний стресор, який можна уникнути.

15. Уникайте надмірного робочого навантаження. Ви повинні постаратися збалансувати час між роботою і сім’єю. Переробляючи, ви можете отримати серйозні проблеми зі здоров’ям, а недолік особистого часу може призвести до погіршення стосунків у сім’ї, включаючи стреси і депресії.

16. Просіть допомоги. Може бути дуже корисно отримати допомогу чи пораду від своїх домашніх або друзів у важкий для вас час.

17. Зробіть що-небудь веселе, кумедне. Гумор завжди допомагає в боротьбі зі стресом і дуже корисний по життю в цілому.

18. Живіть сьогоднішнім і плануйте на завтра. Не перевантажуйте себе турботами і плануванням, які можуть почекати.

19. Ведіть щоденник. Залишаючи на папері ваші роздуми і почуття, ви дозволяєте проблемам швидше залишати вас.

20. Смійтеся і посміхайтеся більше. Це відмінна релаксаційна практика, що дозволяє залишатися в доброму гуморі і зберігати позитивне ставлення до подій. Подивіться смішне шоу, фільм або сходіть в розважальний клуб.

21. Орли не полюють на мух. Навчіться ігнорувати дрібні неприємності (наприклад, втрата грошей, забування предметів, взаємодія з «складними» людьми та ін.). Якщо це не варто вашого часу і це можна проігнорувати – ігноруйте це і не озирайтеся назад.

22. Приведення будинку в порядок – відмінний засіб для зняття стресу і підвищення відчуття комфорту.

23. Будьте оптимістичні! Перестаньте бути негативно налаштованим – вам же самому з собою і взаємодіяти весь день, кожен день.

24. Перестаньте намагатися бути ідеальним. Ніколи і ніщо не стане таким. Це тільки призводить до помилкових очікувань, що веде до надмірних стресів в певних ситуаціях.

25. Перестаньте намагатися все контролювати. Навчіться розслаблятися і робити те, що ви можете. Непросто прийняти факт того, що щось ви контролювати можете, а щось – ні, але це дуже допомагає в сучасному світі, повному стресів. Це також відмінний приклад того, якими є ваші пріоритетні цілі.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!