Як районна влада дбає про своє підростаюче покоління – показала нещодавня сесія. Дивує позиція обранців, які йдучи на вибори, мало не в груди себе товкли,обіцяючи дбати про школи, ФАПи та дороги.  Проте на ділі виходить усе навпаки. Найдивніше, що саме депутати від політичної сили, яка при владі, одним махом прикрили двері в трьох школах району.  До речі, усі матеріали сесії можна віднайти на сайті Володимир-Волинської районної ради, звідки ми й почерпнули інформацію, аналізуючи рішення.

За інсайдерською інформацією, ці навчальні заклади мають віддати: одне  в користування учаснику АТО, в другому – відкрити дошкільну групу із 4-годинним перебуванням, а в Яковичах – облаштувати ФАП. І нікому немає діла до того що маленькі  діти початкової школи змушені будуть взимку долати кілометри до місця, звідки їх забиратиме автобус. Це коли він буде туди ходити. А якщо транспорт не доїде (розмита чи переметена дорога), тоді як?

Зате пообіцяли, коли в селі Яковичі проводили масово-агітаційну кампанію, що взамін закриттю школи у селі, район спільно із сільською радою поремонтують дорогу. За 100 тисяч. Смішно, правда? Хіба це не безглуздо вести такі торги при тому, що за ті кошти хіба що ями камінням закидати можна?  І чи надовго такого ремонту вистачить?

На противагу нинішнім діям влади,  у статті 14 закону про освіту сказано, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують розвиток мережі навчальних закладів та установ, організацій системи освіти, зміцнення їх матеріальної бази, господарське обслуговування; здійснюють соціальний захист працівників освіти, дітей, учнівської і студентської молоді, створюють умови для їх виховання, навчання і роботи відповідно до нормативів матеріально-технічного та фінансового забезпечення. А у нашому районі все навпаки. Забезпечують ліквідацію під завуальованим прикриттям.

Причина цих радикальних кроків – брак фінансування та економія коштів. Як вдалося дізнатися, на фінансування Яковицької початкової школи в рік витрачається 50 тисяч гривень. Це тільки заробітна плата вчителя. Решту – за батьками. Вони заготовляють дрова, прибирають класи, взимку топлять в грубах. Це не таємниця навіть для відділу освіти. Якщо вже економити, то на всьому. Кому ж замилюємо очі? Адже проїзд автобуса, його заправка, запчастини – хіба це все не вартує значних коштів? А група для підготовки дошкільнят  хіба не потребує затрат? То про що ж тоді депутати «подбали»?

А відомо про що. Поряд з рішенням про закриття трьох шкіл депутати прийняли ще одне «доленосне» і таке «вкрай потрібне» для району рішення: вони без докору сумління додали для фінансування РДА для здійснення повноважень 60 тисяч гривень. Ось так навчання маленьких дітей у рідних сільських  школах депутати проміняли на папір для друку.  В угоду владі та її керівникам.

В Інтернеті свого часу  активно обговорювали історію про японську дівчинку, заради якої на віддалену станцію їде потяг. Може варто цей сюжет й нашим мужновладцям та депутатам подивитися та чомусь повчитися? Початкова школа має бути близькою до дому. Цей принцип залишається у силі і в нашій державі. Навіть при нинішніх реформаторах цього ніхто не бажає ламати. Ось тільки районне керівництво з коаліційною більшістю депутатів вирішили переплюнути навіть освітянського міністра.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!