Співробітники оперативного та слідчого управлінь ГУ ДФС у Волинській області при проведенні заходів в рамках операції «Рубіж-2016» задокументували причетність групи осіб до незаконної діяльності з переміщення товарно-матеріальних цінностей через державний кордон з метою уникнення сплати митних платежів та зборів.

Про особливості функціонування цієї протиправної схеми представникам мас-медіа в ході брифінгу в прокуратурі Волинської області розповів перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Олег Гирикович.

Зокрема, під час проведення оперативних заходів у прикордонних районах в зоні обслуговування Волинської митниці ДФС встановлено, що рядом організаторів з числа місцевих жителів, систематично здійснювалося переміщення високоліквідних товарів промислової групи з використанням схеми ухилення від сплати митних платежів, шляхом ввезення на територію України партій товарів з приховуванням від митного контролю, а також подрібненими партіями з країн Євросоюзу. «В такий  спосіб організатори «перекидали» через державний кордон автозапчастини, комплектуючі до комп’ютерної техніки, радіолокаційні системи, медичне обладнання, електронні системи сигналізації, парфумерію тощо орієнтовною вартістю понад 4 мільйони  гривень. Продукція призначалася для реалізації на ринках та магазинах у всіх регіонах України без сплати належних платежів», – наголосив Олег Гирикович.

Саме цей величезний асортимент промислової продукції, що користується попитом на внутрішньому ринку України, в ході обшуків виявили оперативники та слідчі фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області в транспортних засобах, які готувалися для перевезення ТМЦ в адресу замовників інших регіонів. Разом з тим, у складських приміщеннях розташованих на приватних земельних ділянках організаторів Ковельського району виявлено та вилучено чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, товарно-супровідні документи. Судом накладено арешт на вилучені ТМЦ.

Крім того, в ході проведення слідчих дій в Київській та Одеській областях, за адресами діяльності замовників незаконно ввезених ТМЦ, встановлено та вилучено документацію та відеоносії з інформацією про факти відвантаження на вищевказаних складах ТМЦ з транспортних засобів, які належать жителям Волинської області – організаторам даної схеми.

Також, проведено слідчі дії за адресами проживання представників митниць західного регіону, які використовуючи службове становище, сприяли незаконному переміщенню ТМЦ через державний кордон. Тут правоохоронці виявили та вилучили дорогоцінні речі та значну кількість грошових коштів, ймовірно одержаних від незаконної діяльності.

Враховуючи кількість вилучених товарів та зібрану оперативниками  інформацію, можна стверджувати про припинення діяльності одного з найпотужніших протиправних каналів постачання на територію України промислових товарів з використанням вищеописаної схеми. Заходи щодо встановлення причетних осіб до створення та функціонування даної контрабандної схеми ще тривають.

За матеріалами оперативного управління ГУ ДФС у Волинській області

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!