Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув на Прикарпаття в рамках щорічного архіпастирського візиту та Всеукраїнської прощі у Хресто-Воздвиженському соборі Манявського монастиря.

Під час зустрічі патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповів про Собор на Криті. Зокрема, він зазначив, що із 14 православних церков участь у Соборі взяли 10, повідомляє IA ZIK

«У процесі підготовки до Собору, який тривав понад 50 років, ставалися різні перешкоди, котрі могли зашкодити проведенню. Завдяки Божій допомозі, питання перенесення Собору на інший рік вирішилося під час скликання синоду. Це ще раз засвідчує те, що з Богом у серці можна подолати будь які інтерференції» – зазначив Філарет.

Додамо, що Собор пройшов успішно, всі завдання, котрі поставило перед собою духовенство були вирішені.

Предстоятель Київського патріархату розповів про позицію духовенства української православної церкви щодо проведення Антитерористичної операції на Сході України та відновлення миру, збереження єдності народу та об’єднання церков у єдину православну церкву.

Також святійший розповів про те, що духовенство, крім капеланських служінь у зоні проведення АТО, також допомагає військовослужбовцям та їх сім’ям матеріально.

«Майбутнє українського народу – єдина православна церква. Яскравим свідченням цьому є активний перехід мирян із парафій Московського патріархату до Київського, – зазначив Філарет. – Якби у нас була єдина православна церква, можливо б і війни не було. Адже не існувало б підстав для підтримки проросійського духовенства».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!