Верховна Рада посилила адміністративну відповідальність за водіння автомобіля у нетверезому стані, у стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

Коли водій двічі протягом року вчинить правопорушення, з нього стягується штраф  40 800 гривень.

За закон № 4373 проголосували 243 народних депутата із 300 зареєстрованих у сесійній залі. Таким чином, коли водій вперше притягається до відповідальності за водіння в нетверезому стані, він буде покараний штрафом, що становить 10 200 грн. (600 неоподаткованих мінімумів. Раніше – 200) і буде позбавлений права керування на рік.

У законі зазначається, що при повторному правопорушенні протягом року накладається “штраф на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів – тобто 20 400 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на термін 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

У випадку, коли водій двічі протягом року вчинить дане правопорушення, з нього стягується штраф  “у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 800 грн) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, 31 травня Верховна Рада ухвалила цей законопроект в першому читанні .

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!