Ви ніяк не можете позбутися зайвої ваги, незважаючи на всі зусилля? Забудьте про все, що ви знаєте з приводу дієт. Дуже багато людей не можуть позбавитися від зайвої ваги, незважаючи на рекомендований їм раціон і фізичні навантаження.

Експерти з Гарвардського університету на чолі з лікарем Девідом Людвігом у своїй новій книзі “Завжди голодний?” пояснили, чому традиційні дієти не працюють і назвали 7 справжніх причин того, чому ми не можемо схуднути.

  1. Ви їсте занадто багато після занять спортом

Численні дослідження намагалися відповісти на питання про те, чи допомагають фізичні навантаження худнути. У фізичної активності багато переваг, однак, позбавлення від зайвої ваги до них не відноситься. І основна причина цього в тому, що після занять спортом ми хочемо ще сильніше. На жаль, спалювання калорій набагато більш трудомісткий процес, ніж їх набір. 30 хвилин інтенсивного бігу дозволяють спалити 200 калорій, які ви поповнюєте з допомогою одного енергетичного напою за одну хвилину.

  1. В організмі є контрольна точка

Численні дослідження, проведені доктором Людвігом, показали, що голодуючі миші після доступу до їжі набирають вагу рівно до тієї позначки, яка є встановленою в їх організмі. Після цього вони перестають поправлятися так швидко. Це підтримує теорію про те, що й у людини є точка набору ваги, до якої прагне організм. І поки вона не досягнута, ми будемо поправлятися, незважаючи на всі дієти.

  1. У вас слабкий сніданок

Не так давно вчені провели експеримент за участю 12 підлітків, яким давали три різних сніданки, що містять однакову кількість калорій, але різний рівень вуглеводів. В залежності від типу вуглеводів, ці хлопчики згодом вживали протягом дня більше або менше калорій, причому ця різниця становила 650 калорій, що є величезною цифрою. Самим корисним для талії виявився овочевий омлет з фруктами, який включав більше білка і жиру і менше вуглеводів, а також не мав взагалі ніяких зернових.

  1. Ви віддаєте перевагу низькокалорійній дієті

Величезна кількість людей щиро вважають, що обмежуючи прийом калорій, вони досягнуть позитивних підсумків в боротьбі із зайвою вагою. Проте дослідження показують, що подібного роду голодування просто уповільнюють швидкість метаболізму в організмі, через що втрата зайвої ваги взагалі стає неможливою.

  1. Ви вживаєте штучні підсолоджувачі

Деякі штучні підсолоджувачі замість цукру містять інулін, сахарин, а не глюкозу або фруктозу. Хоча в цих підсолоджувачах немає калорій, вони все одно надають негативний ефект на смакові рецептори, і в результаті там виникає відчуття солодощі в 1 000 разів потужніший, ніж при вживанні цукру. А все це значно більш сильно стимулює голод за рахунок виділення інсуліну і переводить калорії в жирові клітини.

  1. Вас тягне на продукти харчування з високим ступенем переробки

Такі смачні і улюблені багатьма продукти, як картопля, печиво, цукерки й тістечка, пройшли через інтенсивну переробку. Всі вони відносяться до вуглеводів, і за ступенем їх впливу на організм людини ці продукти нагадують наркотики, викликаючи постійне бажання вживати їх знову і знову. Але якщо вам вдасться виключити вуглеводні продукти з високим ступенем переробки з раціону, то ви самі здивуєтеся, який ефект це справить в плані стрункості фігури.

  1. Ви не розумієте шкідливості солі

Більша частина і перероблених продуктів насичена сіллю заради того, щоб посилити їх смак. Можна виключити ці продукти з раціону і тим самим знизити споживання солі, але чи дасть це необхідний ефект? Доведено, що зниження солі в раціоні від середніх показників до найнижчим справляє негативний вплив на артеріальний тиск і навіть викликає метаболічні проблеми. Надлишок солі шкідливий для здоров’я серця. Ось чому людині рекомендується дотримуватися середніх показників, вживаючи не більше 3 грамів солі в день.

Джерело: healthinfo.ua

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!