Найбільше шансів у столиці, а менше всьогов приморського Херсона.
Мінкульт закінчив приймати заявки від містпретендентів на проведення пісенного конкурсу Євробачення2017 в Україні. Бажання прийняти у себе захід виявили шість містКиїв, Львів, Одеса, Дніпро, Харків і Херсон.

Тепер до 15 липня експерти проаналізують подані заявки, а з 18 по 22 липня розгляне їх оргкомітет, після чого визначать двох фіналістів. Далі до кінця місяця спеціальна комісія проведе інспекції в містах-претендентах, після чого 1 серпня оголосять переможця.

Вимоги до місця проведення пісенного конкурсу в цьому році жорсткі: наявність міжнародного аеропорту, розвинена транспортна мережа, стадіон з мінімальною місткістю в 7-10 тисяч глядачів, пресцентр для 1550 журналістів, забезпечення безпеки гостей та наявність достатньої кількості готелів середнього і вищого рівня.

В редакції “Володимир Медіаз’ясували, що пропонує кожен з міст у боротьбі за “Євробачення”.

Київ: три арени і два аеропорти
Найбільші шанси стати господаркою Євробачення-2017 — у столиці. По-перше, Київ вже має досвід в організації подібних заходів: він приймав цей пісенний конкурс у 2005-му, а футбольне Євро — 2012-м. До того ж Київ обходить конкурентів за інфраструктури: два аеропорти, авіасполучення з світовими столицями, розвинена транспортна мережа (метро, трамваї, тролейбуси, автобуси, фунікулер). За даними мерії, у місті — 265 готелів, здатних розмістити 23 тис. туристів. Але найголовніша перевага — три потенційних концертних майданчика: Палац спорту — 10 тис. людина, “Міжнародний виставковий центр” — 50 тис., НСК “Олімпійський” — 70 тис.

Одеса: з готелями і морем, але без майданчики
Шанси Одеси прийняти пісенний конкурс у 2017-му — 50 на 50. Плюси міста в тому, що він, на відміну від деяких конкурентів, готовий прийняти велику кількість туристів і дивувати їх численними пам’ятками. Так, за офіційними даними, в Одесі — 65 готелів (за деякими підрахунками, їх більше 200). Також місто має міжнародним аеропортом, великим залізничним вокзалом і найголовніше — морем. Головний мінус — відсутність потрібної концертного майданчика. Зараз всі великі концерти проходять на відкритому стадіоні “Чорноморець” (35 тис. глядачів). Щоб прийняти конкурс, потрібно або накрити стадіон, або за рік звести новий концерт-хол.

Львів: безпечний, але мало готелів
Другим головним претендентом на проведення конкурсу експерти називають Львів. Місто може похвалитися сучасним аеропортом, вокзалом, розвиненою мережею ресторанів, а також насиченим культурним життям та визначними місцями. Правда, за розмірами готельного фонду Львів трохи поступається конкурентам — за офіційними даними, в місті працюють близько 60 готелів (без урахування хостелів і знімного житла). Зате облцентр виграє за критеріями безпеки – розташований максимально далеко від зони бойових дій і в той же час ближче всіх до Європи. Ситуація зі стадіоном неоднозначна: під Євро-2012 місто побудував сучасну, але відкриту “Львів Арену” на 30 тис. глядачів.

Дніпро: застарілий аеропорт, мало номерів
У Дніпра шанси на проведення Євробачення-2017 сумнівні: в місті залишається відкритим питання з концерт-холом для двох півфіналів та фіналу конкурсу. В місті є відкритий стадіон “Дніпро Арена” на 30 тисяч місць, недобудована арена до Євробаскету і льодова арена “Метеор” (до 10 тис. глядачів), яка потребує серйозної реконструкції. Крім того, місто знаходиться в безпосередній близькості до зони бойових дій, а його аеропорт застарів і перевантажений (прийняв частину пасажиропотоку з Донецького аеропорту). Що стосується готелів, то, за даними Дніпропетровського облстату в 2015-му, їх — 139, в яких можуть розміститися до 8 тис. туристів.

Харків: Даху немає, але є інфраструктура
Шанси Харкова на перемогу в битві за звання міста-господаря експерти оцінюють як невисокі. Насамперед з питань безпеки — регіон межує з окупованими територіями. До того ж за кількістю пам’яток перша столиця поступається Києву, Львову та Одесі. Зате інфраструктура міста до напливу гостей повністю готова до Євро-2012. За даними облстату, в місті є 123 готелі на 5,5 тис. туристів. Крім того, у Харкові досить розвинений громадське харчування. В якості концерт-холу влади пропонують стадіон “Металіст” на 40 тисяч глядачів, але його, як і інші майданчики, доведеться перекривати.

Херсон: мало готелів та погана логістика
На думку глави Міністерства культури Євгена Нищука, у Херсона самі низькі шанси на перемогу. Там проблеми з інфраструктурою, і з логістикою. Так, наприклад, аеропорт хоч і носить статус міжнародного, але недостатньо великий і сучасний. Також існує проблема з розміщенням гостей: незважаючи на велику кількість у регіоні турбаз, пансіонатів, в самому Херсоні мало готелів середнього і вищого рівня. В якості концертного майданчика влади пропонують задіяти футбольний стадіонКристалмісткістю 10 тисяч глядачів, але і в нього немає даху.

Джерело: “Сегодня”

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!