З таким проханням до прем´єр-міністра України Володимира Гройсмана та виконуючого обов´язки міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського звернулася Володимир-Волинська міська рада та її виконавчий комітет. На найближчій сесії міської ради, яка відбудеться уже в цю п´ятницю, відповідне звернення планують підтримати депутати Володимир-Волинської міської ради.

Пропонуємо вам текст цього звернення.

 Шановний Володимире Борисовичу!

Володимир-Волинська міська рада та її виконавчий комітет в рамках майбутнього реформування сфери охорони здоровя переконливо просить Вас сприяти створенню у місті обласного значення Володимирі-Волинському Володимир-Волинського госпітального округу з центром на базі Володимир-Волинського територіального медичного обєднання.

Враховуючи географічне розташування міста, наявної суспільонеобхідної інфраструктури установ, підприємств і організацій, до складу округу пропонуємо включити місто Володимир-Волинський, Володимир-Волинський, Локачинський та Турійський райони.

При формуванні госпітального округу просимо врахувати, що:

  • Місто Володимир-Волинський знаходиться на перехресті доріг державного значення «Львів-Ковель-Брест», «Львів-Любомль-Брест», «Рівне-Луцьк-Устилуг». Міжнародний перехід «Устилуг-Зосін» знаходиться від міста на відстані 12 кілометрів, пропускна здатність якого  –  8 тис. осіб за добу в обох напрямках.
  •  На території міста Володимира-Волинського та району дислокується три військових частини А1008, А2099, А4308, функціонує три прикордонних застави Львівського прикордонного загону, відділення Рівенського зонального відділу військової служби правопорядку, в намірах є розгортання ракетно-зенітного полку. В умовах повного розгортання військових з’єднань Володимир-Волиньске ТМО надає медичну допомогу 12 тис. військовослужбовцям.

Сприятливим фактором в умовах лікувальної справи є функціонування в місті Володимирі-Волинському станції переливання крові.

  •  На території Володимир-Волинського району створено дві обєднані територіальні громади – Устилузька та Зимнівська, проводиться робота по створенню Оваднівської громади.
  •  У 2015 році у Володимир-Волинському ТМО стаціонарно-проліковано 10021 пацієнт, проведено 1691 оперативне втручання, оперативна активність по закладу – 41,0; надано медичну допомогу при 2452 випадків травматизму ( з них 62- повязано з ДТП), проліковано 201 пацієнт з гострим порушенням мозкового кровообігу, прийнято більше 700 пологів, проведено 23700 рентгенологічних досліджень; станцією переливання крові щорічно заготовляється 2250 л крові.
  • У Володимир-Волинському ТМО працює 968 співробітників, 36% лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію. Медична допомога надається по 45 лікарських спеціальностях ( в переважній більшості з них також – в ургентному порядку).
  • Володимир-Волинська ТМО підтвердило статус «Лікарня доброзичлива до дитини», «Клініка дружня до молоді», в 2016 році заклад сертифіковано на відповідність вимог стандарту ДСТУ ISO9001:2009. Дана лікувальна установа бере участь у проекті транскрдонного співробітництва для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні.

Варто врахувати історичне значення міста Володимира-Волинського, яке було столицею Волинсько-Галицького князівства, раніше від Києва та Львова отримало Магдебурзьке право, надалі весь час було повітовим містом.

 З повагою до Вас, міський голова Петро Саганюк.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!