Робочий день українців може суттєво збільшитися вже з осені, якщо парламент ухвалить нову редакцію Трудового кодексу без змін і зауважень.

Зокрема, редагування зазнала стаття про тривалість робочого дня. Розробники пропонують офіційно не обмежувати його, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на “Україна молода”.

Нині, згідно статті 50 Кодексу законів України про працю, тривалість робочого тижня не повинна перевищувати 40 годин, тобто працювати людина має вісім годин на добу протягом п’яти робочих днів. Проте у тіньовій сфері люди, не працевлаштовані офіційно, вже давно трудяться по 12-14 годин.

У свою чергу освітяни пропонують скоротити тривалість літніх канікул. Вони мотивують це тим, в Українi найкоротша тривалість навчання та навчальний рік серед країн Євросоюзу. В Європі школярі відпочивають улітку лише два місяці – липень i серпень, у Німеччині та Польщі – ще менше – близько 1,5 місяця.

На думку фахівців галузі освіти, продовження навчального періоду за рахунок скорочення тривалості літніх канікул дало б змогу зменшити навчальне навантаження на дітей та кількість домашніх завдань.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!