За неофіційними даними тільки у Києві працюють близько 30 тисяч працівниць комерційного сексу.

Точної статистики немає.

Часто жінки потрапляють у секс-індустрію не з власної волі. Але і ті, які добровільно зробили такий вибір, зазнають регулярних принижень.

НЕ ВІД ХОРОШОГО ЖИТТЯ

Олена декілька років поспіль надає секс-послуги. Однак ані її чоловік, ані родичі не знають про це. Жінка приховує правду.

“Це рішення далось мені нелегко. Я довго зважувала всі “за” та “проти”. Працювала здебільшого з чоловіками із інших міст, оскільки сама живу у невеличкому містечку, всі одне одного знають.

Інколи їздила до них. Ми проводили час, і я поверталась у сім’ю. Намагалась це робити непомітно для моєї родини. Говорила, що їду у відрядження. Приїздила з грошима, подарунками. Досі ніхто з моїх не знає, що я працювала повією”.

Тетяна почала надавати секс-послуги за винагороду не від хорошого життя – гроші потрібні на лікування.

“Моя мама дізналась про те, чим я займаюсь, з протоколів міліції. Дочці сказали “добрі” люди. Довелося їм пояснювати, що якщо я так не буду собі заробляти на ліки, то помру.

На цю тему ми більше вдома не говоримо. Я кажу, що йду і не знаю, коли точно повернусь. Стою на трасі. Буває і допізна, якщо нема клієнтів”.

Дехто їх засуджує, вважаючи такий спосіб життя аморальним та розпутним.

Хтось – захищає, виправдовуючи таку поведінку злиднями та відсутністю роботи.

Є й ті, хто користується цим. Наприклад, поліція.

По закону правоохоронці повинні притягати секс-працівниць до відповідальності.

До 2006 року в Україні за заняття проституцією штрафували суворо – від 850 до 8500 грн. Це покарання могли замінити громадськими роботами до 120 годин.

Сьогодні секс-працівниця, якщо правопорушення буде доведене, має сплатити від 85 до 255 грн штрафу.

Проте на практиці правоохоронці майже ніколи не складають протоколи і не виписують штрафи. Найчастіше саме поліція перетворює секс-послуги у свій тіньовий бізнес, виступаючи сутенерами дівчат, застосовує фізичне насильство і приниження.

Чималі дивіденди від секс-бізнесу отримує найвище керівництво місцевої поліції. Час від часу правоохоронці влаштовують “суботники” – секс-працівницю “запрошують” у сауну, щоб та “відпрацювала” для них певну кількість послуг безкоштовно.

Побори можуть сплачуватися як грішми, так і натурою – правоохоронці не нехтують нічим.

Сама ж працівниця комерційного сексу заробляє копійки, при цьому ризикує своїм здоров’ям, а подекуди і життям.

ЯК ЦЕ ВЛАШТОВАНО В УКРАЇНІ

Секс-бізнес в Україні має кілька вимірів, умовно можна виділити три моделі.

Перша – дівчата, які стоять на трасі. Вони працюють у найгірших умовах, отримують низькі заробітки – у середньому 150-200 грн за інтимну послугу. Працюють без сутенера, тому відповідального за них немає, а значить немає ніяких гарантій безпеки.

Трапляється, що дівчина сідає у машину і більше ніколи не повертається. Її зникненням ніхто не переймається. Тому зазвичай дівчата стоять гуртом – коли одна сідає в машину, інші – записують номер автівки.

“Класичного” сутенера тут немає. Сутенер на дорозі – це поліція. Щотижня дівчата мають заплатити правоохоронцям біля 300 грн.

За словами дівчат, психологічно їм дуже важко, часто над ними чинять сексуальне та фізичне насильство. Тому багато хто з них починає пити, вживати наркотики. Потім знову виходять на дорогу, щоб заробити, але вже на чергову дозу.

Самі секс-працівниці говорять: якщо дівчина пішла на дорогу, звідти вона вже не повернеться.

Друга модель – секс-працівниця працює у спеціально облаштованих “точках”.

Сутенер набирає дівчат, і він же ними опікується – дивиться, щоб вони були доглянуті, виглядали привабливо та презентабельно. Жінку кличуть “мамочка” або “мамка”, чоловіка –просто сутенер.

У середньому сутенер бере 50% від заробленого дівчиною. З цієї суми він має поділитися з поліцією, щоб ті не чіпали ані його, ані дівчат.

Через сутенерів працюють і так звані елітні секс-працівниці. Їхні послуги коштують дорого. Натомість дівчина має дуже гарно виглядати, розмовляти англійською мовою та вміти підтримати інтелектуальну розмову.

Існує ще третя модель – секс-працівниця працює сама на себе. Вона не “співпрацює” ні з сутенером, ні з поліцією. Шукає охочих до любовних втіх така дівчина переважно через інтернет. Це зручно для клієнтів, бо, у разі проблем, ніхто не матиме клопоту з поліцією.

Інколи це ризиковано для дівчини, бо захищати її нікому, а порядність чоловіка, який користується послугами, річ мінлива.

Після знайомства онлайн, дівчина виїздить на “місце”. Зазвичай має постійних клієнтів. Мінімальна вартість послуг від 400 грн за годину.

У звичайному житті така секс-працівниця може працювати вчителькою, перекладачкою або менеджером у банку. Секс за гроші – це лише її хобі, яке приносить дохід.

Який би варіант не обрала жінка – піти на трасу, до сутенера чи самій шукати клієнтів через інтернет – вона ризикує. Інколи життям. Відомо чимало випадків, коли секс-працівниць ґвалтують, примушують до занять сексом без засобів захисту та контрацепції, б’ють та принижують – як клієнти, так і правоохоронці.

 

Джерело: http://life.pravda.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!