Дорожньо-транспортна пригода – це завжди шок для водія, яким би досвідченим він не був. Особливо така прикрість збиває з пантелику тих, хто потрапив у ДТП вперше.

Ми пропонуємо вашій увазі сім простих правил. яких слід дотримуватись потрапивши в аварію.

1. Перевірте, чи є постраждалі
Життя і здоров’я людей, які потрапили у ДТП – найпріоритетніші. Тому це перше, що потрібно зробити. Звичайно, якщо сам водій не постраждав.

Якщо у вашому авто є пасажири – спершу переконайтесь, чи з ними все гаразд. Потім з’ясуйте, чи не травмовано інших учасників ДТП. Викличте “швидку допомогу”.

У жодному випадку не тікайте з місця події — це тільки погіршить ситуацію, стане обтяжуючою обставиною.

2. Попередьте інших про ДТП

Заглушіть двигун авто, увімкніть аварійний сигнал, встановіть знак аварійної зупинки. Не рухайте транспортний засіб (засоби – якщо учасників ДТП кілька) – він має залишатись на тому ж місці, де сталась аварія. Це полегшить роботу по з’ясуванню обставин і причин ДТП.

3. Викличте поліцію

За номером 102 можна безкоштовно подзвонити черговому поліції з мобільного. Потрібно повідомити про ДТП, вказати місце аварії. Зауважте, що в залежності від того, де саме трапилась пригода, поліція може дістатися місця за час від 15 до 60 хвилин (або навіть більше, наприклад, якщо це ділянка дороги далеко від населених пунктів).

Якщо в результаті аварії зазнали ушкоджень тільки транспортні засоби — ДТП оформлює патрульна поліція. Якщо є постраждалі люди – викликається слідчо-оперативна група.

4. Викличте представника страхової компанії
Якщо учасниками ДТП є декілька транспортних засобів – прослідкуйте, щоб вони також звернулись до своїх страховиків.

Якщо з якихось причин представник страхової компанії не прибуває на місце ДТП, водію необхідно протягом 3 робочих днів з дня аварії письмово повідомити свою страхову компанію про настання страхового випадку, для отримання коштів.

5. Заручіться свідченнями очевидців
Часто свідки готові дати показання, але не можуть з якихось причин чекати на приїзд поліції. Тому до приїзду поліції і страховиків запишіть контакти очевидців ДТП. Ці відомості також згодом можуть бути використані при розгляді справи.

6. Подзвоніть юристам
Для найефективнішого вирішення проблеми ДТП варто звернутись до юристів, які займаються цією сферою. Для цього доречно завжди мати їхні контакти в автомобілі (наприклад, у аптечці), подбайте про це заздалегідь. Це не важко зробити, а користь від цього беззаперечна.

7. Не відмовляйтесь від тесту на алкоголь

Якщо поліцейський запропонує вам пройти тест на алкоголь у крові – пройдіть його. Після проходження вимагайте довідку про відсутність алкоголю у вашій крові. Якщо хтось з учасників аварії відмовляється проходити перевірку на алкоголь у крові, обов’язково вимагайте від поліції, щоб відмова була внесена до протоколу.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!