Одеса: визначні місця, які обов’язково треба побачити

“Я вам не скажу за всю Одессу – вся Одеса очень велика …”. А ще вона колоритна, легендарна, багата на природну красу та пам’ятки архітектури. Тому, будучи в Одесі, окрім пляжів, є ще багато місць, вартих уваги. Чорноморський Вавилон вражає шармом та емоціями!

ТЕАТР ОПЕРИ І БАЛЕТУ

Театр опери і балету ― одне з головних визначних місць Одеси у стилі віденського бароко. Архітектурний вигляд одеського оперного театру був і залишається ілюстрацією до того, яким вдалим іноді буває поєднання мистецтва і багатства.

У театрі диригували композитори П. І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова й Ісадора Дункан. Серед видатних солістів театру — А.Азрікан.

ДЕРИБАСІВСЬКА ВУЛИЦЯ

Як дістатися: від залізничного вокзалу до центру можна доїхати на маршрутках № 145, 148, 150. Потрібно вийти на кінцевій. А потім прогулятися один квартал до Дерибасівської.

Ті, хто був в Одесі й не побачив Дерибасівську вулицю, знайте, що насправді ви не були в цьому місті.

Одеса починається саме з цієї вулиці. Адже Дерибасівська – це не тільки центральна вулиця міста, це його душа. Вулиця – улюблене місце для вечірніх прогулянок одеситів і приїжджих туристів.

ПАМ’ЯТНИК 12-МУ СТІЛЬЦЮ

Як дістатися: від залізничного вокзалу до центру можна доїхати на маршрутках № 145, 148, 150. Потрібно вийти на кінцевій.

Всі охочі можуть посидіти і сфотографуватися біля пам’ятника 12-му стільцю з роману Ільфа і Петрова «12 стільців». Пам’ятник був відкритий 1 квітня 1999 року. Пам’ятник розташований у самому центрі міста на Дерибасівській вулиці, поруч з міськсадом.

ОДЕСЬКИЙ ПОРТ

Як дістатися: треба спуститися з Потьомкінських сходів

Одеський морський торговельний порт — найбільший український морський порт і один із найбільших портів в басейні Чорного моря, з загальною річною пропускною здатністю до 40 млн. тонн.

Одеський морський вокзал був побудований на Новому молу в 1968 році за проектом архітекторів В. Головіна та В. Кремлякова. Після значних змін будівля Одеського морського вокзалу сьогодні являє собою дивну картину сучасного мегаполісу, переплетення скла та металу, а вся територія є своєрідною набережною, яка користується величезною популярністю у одеситів і гостей міста, особливо в літній сезон.

ПОТЬОМКІНСЬКІ СХОДИ

Як дістатися: до сходів можна доїхати на маршрутках № 100, 110, 120, 137, 190, 204, 205, 210.

Потьомкінські сходи (до 1955 Бульварні сходи, раніше Рішельєвські сходи, в XIX столітті Гігантські сходи) — відомі сходи в Одесі, що поєднують центр міста з гаванню та Морським вокзалом.

На сьогодні сходи складаються з 192 сходинок (спочатку їх було рівно двісті, проте при розширенні порту вісім сходинок було засипано) і десяти прольотів. Довжина сходів — 142 метри, вони побудовані перспективно — їх нижня частина (довжиною 21,7 м) значно ширше верхньої частини (12,5 м), завдяки чому при погляді зверху сходів складається враження однакової ширини на всьому їх протязі. При погляді знизу сходи здаються довшими і видний тільки суцільний каскад сходинок.

ПРИМОРСЬКИЙ БУЛЬВАР

Приморський бульвар – місце зустрічі й романтичних прогулянок закоханих пар міста. Саме тут можна побачити пам’ятник Дюку де Рішельє, гармату фрегата «Тигр», міську думу, пам’ятник Пушкіну, Воронцовський палац і Потьомкінські сходи. Та й чудовий вид на море, який відкривається з бульвару, здивує навіть найдосвідченіших мандрівників.

Кілька років тому на бульварі з’явився купол з археологічними знахідками античного періоду. Також поруч із Потьомкінськими сходами був відновлений фунікулер, а на деревах з’явилися гірлянди, які роблять бульвар у темний час доби ще прекраснішим.

ЄКАТЕРИНСЬКА ПЛОЩА

Одним з найкрасивіших на сьогоднішній день місць в місті є Єкатерининська площа з пам’ятником засновникам Одеси.

Площа була названа Єкатерининською, тому що на ній була закладена при заснуванні міста Військова церква святої Катерини, храм небесної покровительки майбутньої імператриці. Після смерті імператриці в листопаді 1796 р. будівництво церкви, як і всієї Одеси, було припинено Павлом І.

ТЕЩИН МІСТ

Пішохідний міст, що з’єднує Приморський бульвар і бульвар Жванецького, був зведений над спуском Жанни Лябурб в 1968 році. Цей наймолодший з одеських мостів відомий у місті під назвою «Тещин міст».

До цих пір невідомо, чи це вимисел, чи правда, але існує легенда про те, як міст отримав свою назву. Кажуть, що радянський губернатор Михайло Синиця дуже любив тещині млинці, а жили теща і зять на різних бульварах, і відстань у п’ятсот метрів окружним шляхом здавалася їм нестерпно довгою. Так і виникла у Синиці ідея спорудження дорогого прямого пішохідного мосту, котрий практично не мав комунікаційного значення для міста.

РИНОК ПРИВОЗ

Історія одеського «Привозу» починається з 1827 року, коли на Привозній площі був побудований величезний базар. На той час «Привоз» був частиною цього базару і на ньому торгували в основному «привізним товаром», тобто з коліс (з возів, фур та ін.).

Що стосується асортименту, то як люблять говорити одесити, на «Привозі» можна купити все, що є в природі, і ще трохи.

ОДЕСЬКІ КАТАКОМБИ

Одеські катакомби це свого роду унікальне метро – сотні кілометрів підземних доріг, які були створені в період будівництва міста.

Історики вважають, що Одеські катакомби виникли як шахти з видобутку каменю – ракушняку.

Протяжність Одеських катакомб сягає трьох тисяч кілометрів. Температура повітря під землею круглий рік +14 С, а глибина в деяких місцях досягає 100 м.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!