Для України важливим є новий транш кредиту МВФ не тільки для того, щоб заткнути чергові «дірки» в бюджеті – а й тому, що це гарантія отримання нових кредитів від Євросоюзу і США. А тут мова йде про набагато більші суми, завдяки яким можна буде погашати попередні кредити, яких наша країна більш ніж достатньо. Інше питання, що отримання нового траншу від МВФ зараз стоїть під великим знаком питання. Чому це сталося, порталу «Знай» допоміг розібратися політолог Олексій Якубін.

По-перше, тому, що влада України не в змозі вирішити проблему військового конфлікту на сході. А якщо конфлікт на сході не вщухає, то про тривалу стабілізації економіки мова йти не може.

По-друге, пенсійна реформа, по суті, провалена. А адже підвищення пенсійного віку було однією з основних умов отримання нового траншу.

«Таким чином, отримання кредиту від МВФ зараз стоїть під великим знаком питання», – підсумував Олексій Якубін.

На думку експерта, влада просто бояться пенсійної реформи, тому що розуміє: після різкого підвищення тарифів на оплату житлово-комунального господарства підвищення пенсійного віку призведе до соціального вибуху. Соціального вибуху бояться і в МВФ.

«Тема підвищення пенсійного віку в Україні постійно піднімається, але уряд її публічно заперечує, так як на додачу до підвищення тарифів на ЖКГ це буде виглядати, м’яко кажучи, не привабливо. Тому з боку фонду були спроби вплинути на Київ. Як не дивно, Фонд вимагає від України більшої соціальної відповідальності, в той час, як наша влада готова обіцяти все, що завгодно, лише б отримати черговий кредит», – зазначив Олексій Якубін.

У цій непростій ситуації уряд, замість того, щоб прийняти непопулярне рішення, вважає за краще піти на канікули. На думку політолога Михайла Погребинського, це пояснюється тим, що влада впевнена: гроші будуть. Навіть незважаючи на провалені реформи.

«Міністр фінансів Данилюк, якого ще не ловили на пустих балачках, каже, що транш від МВФ буде отримано в серпні. Можливо, народні депутати якимось чином домовилися з фондом, а президент Порошенко особливо не наполягав на прийнятті цього пакету законів саме влітку, незважаючи на те, що сил у парламенті у нього досить, що б проголосувати за ці проекти. Це все говорить про те, що є певна домовленість про те, що цей транш Україна отримає», – розповів порталу «Знай» Михайло Погребинський.

На його думку, на даний момент голосування за непопулярні закони може боляче вдарити по іміджу президента. А це означає, що пенсійна реформа все ж відбудеться, але тоді, коли це буде найбільш вигідно владі.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!