Від початку проведення добровільного місячника здачі зброї, який триває з першого липня, до територіальних органів поліції мешканці краю добровільно здали 14 одиниць гладкоствольної зброї, 9 газових пістолетів, 12 боєприпасів, до зброї армійських зразків, 2 одиниці травматичної зброї, снаряд та гранату.

Осіб, які добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Нагадуємо, що за порушення законодавства у сфері обігу зброї передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність.

Стаття 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність за ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність настає й у разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо) – ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 3 років. Якщо ви маєте незареєстровану вогнепальну зброю, слід звернутися з відповідною заявою в поліцію. Працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію, а також у випадку необхідності допоможуть легалізувати зброю.

Осіб, які добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Місячник добровільної здачі зброї триватиме до 31 липня 2016 року. Для отримання детальнішої інформації необхідно звертатись в службу дозвільної системи найближчого відділу поліції або в Управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області.

Сектор комунікації поліції

Волинської області

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!