У Сенаті Польщі в першому читанні підтримали визнання Волинської трагедії геноцидом. Остаточне рішення з цього питання має ухвалити національний парламент.

Документ має форму постанови. В її основі лежить проект керівної націонал-консервативної партії “Право і справедливість”. Два роки тому, коли партія була опозиційною, вона виступала проти визнання трагедії геноцидом.

В постанові зазначено: “В липні 1943 року була кульмінація злочинів ОУН–УПА та СС “Галичина”. Внаслідок геноциду за два роки вбили понад 100 тисяч громадян Речі Посполитої”. В документі також пропонують 11 липня зробити днем пам’яті.

Польський політолог Марек Сіерант зазначив, що різанина була, але кількість жертв очевидно перебільшена. Відомо також, що поляки ще до трагедії спалювали і вирізали українські села. Політолог вважає, що керівна партія хоче сподобатись електорату і боїться втратити позиції.

Росія фінансує антиукраїнські партії Польщі. Тепер виявилось, що частина цих політиків та молодіжна організація їздили плюндрували українські могили в Польщі, щоб накручувати ненависть між поляками і українцями,
– розповів Сіерант.

Якщо документ ухвалять, то вийти з ним на міжнародний рівень Польща не наважиться. Адже ніхто, окрім поляків, “Волинь” геноцидом не визнає.

Джерело: 24 канал

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!