В Україні з першого липня почав діяти податок на нерухомість. Населення вже почало отримувати перші повідомлення з нарахованими сумами. Під оподаткування потрапить нерухомість, якою населення володіло минулого року. Але юристи визнали цей податок нелегальним, оскільки відповідний закон приймали з порушенням процедури, – повідомляє фінансово-інформаційний портал «Галфінанс»

Про це повідомила юрист Марина Дєдушева. Вона зазначила, що цей закон є масштабною аферою влади і з цим можна боротися.

“Річ у тім, що зміни до Податкового кодексу не можуть бути внесені пізніше 15 липня. Таким чином, податок на нерухомість, який був введений 28 грудня 2015 року, повинен нараховуватися тільки за цей рік, а не за минулий. Таке правило поширюється і на рішення про встановлення місцевих податків і зборів місцевими органами. Отже, податок на нерухомість можна оскаржити в судовому порядку”, – пояснила юрист.

Автори законопроекту встановили податок на квадратний метр житла, але не врахували вартості нерухомості. В результаті, населення зобов’язали платити за будинки, гаражі та сараї нарівні з елітними будинками олігархів і депутатів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!