Постановою Кабінету Міністрів України № 395 на соціально-економічний розвиток Волинської області передбачено майже 50 мільйонів гривень. За словами голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, така державна субвенція на розвиток регіону – це приклад спільної роботи всіх без виключення: від волинських народних депутатів до сільських та селищних голів.

Про основні аспекти використання та розподілу передбачених державних коштів говорили під час робочої наради, яку сьогодні провів Володимир Гунчик в головній адміністративній будівлі краю. Участь у нараді взяв народний депутат України Ігор Лапін, помічники волинських нардепів та керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

– Волинь отримала 48 мільйонів 520 тисяч гривень із Державного бюджету, ще більше як півтора мільйона – співфінансування із місцевих бюджетів, у підсумку 50 мільйонів – на соціально-економічний розвиток Волинської області, – зазначив Володимир Гунчик. – Область отримала ці кошти завдяки об’єднанню зусиль заради розвитку рідного краю. Відповідна робота розпочалася ще у 2015 році, коли уряд України оголосив що у 2016 році з Державного бюджету на розвиток територій планується виділити 1 мільярд гривень. Потому обласна державна адміністрація спільно із волинськими народними депутатами розпочала підготовку пропозицій. Ситуація постійно змінювалася, змінювалися обсяги фінансування, але кожна пропозиція народного депутата, який представляє виборчий округ в межах області, потрапила на розгляд урядовців. Відтак, уряд України ухвалив рішення, тож маємо немалу суму на реалізацію задуманих планів розвитку волинського регіону.

Також Володимир Гунчик звернувся до присутніх помічників народних депутатів, аби ті донесли до голів сільських, селищних рад, що ці кошти – це не післявиборчий добрий жест. В першу чергу це внесок, в тому числі й народних депутатів, в соціально-економічний розвиток конкретного виборчого округу.

Що ж до використання державних коштів, голова облдержадміністрації акцентував на своєчасності та ефективності:

– За результатами ефективного та своєчасного використання коштів із Державного бюджету на соціально-економічний розвиток Волинської області зможемо говорити про наступний транш та подавати відповідні пропозиції на розгляд Кабміну, – наголосив Володимир Гунчик. – Відповідальність за використання цих коштів лежить на обласній державній адміністрації. Саме тому ми не можемо допустити, щоб на Волині були проблеми. Освоювати кошти потрібно швидко та правильно.

Що ж до фінансових планів та асигнувань із Державного бюджету у другому півріччі 2016 року, голова облдержадміністрації висловив сподівання, що область може розраховувати на ще близько 60 мільйонів гривень.

Зупинився Володимир Гунчик і на практичних моментах використання та освоєння держаних коштів, адже маємо гіркий досвід минулого року, коли через безвідповідальність підрядників та неспроможність деяких розпорядників коштів вчасно освоїти виділенні кошти, їх довелося повертати в Державний бюджет.

Володимир Гунчик наголосив:

– Аби не допустити повторення помилок, маємо відповідально поставитися до відбору підрядників, звернути увагу на якість виконання робіт та наявність проектно-кошторисної документації по об’єкту. Адже без наявності ПКД заборонено розпочинати будь-які роботи.

Начальник департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк наголосив на співфінансуванні із місцевих бюджетів (одна із основних умов реалізації інвестиційних проектів), а це близько 1,5 % від наявної суми із Державного бюджету.

– Наразі в Міністерстві фінансів України доопрацьовується відповідна постанова Кабінету Міністрів України № 395, потому чекатимемо погодження із Державної казначейської служби і тільки після цього зможемо приступити до процедури використання коштів на території області, – розповів Ігор Никитюк. – Питання співфінансування із місцевих бюджетів є обов’язковим, без наявності якого казначейство не розпочне фінансування  із Держбюджету.

У зв’язку із цим голова облдержадміністрації звернуся до міських голів та голів районних державних адміністрацій з проханням передбачити співфінансування при внесенні змін до міських, районних бюджетів за результатами перевиконання у першому півріччі 2016 року.

Також учасники наради обговорили особливості використання коштів, практичні моменти реалізації поставлених завдань та проведення прозорих державних закупівель. Адже з 1 серпня цього року усі закупівлі за кошти Державного бюджету повинні здійснюватися виключно через систему «PROZORRO».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!