Автори антитютюнового закону – відомий лікар і нардеп Ольга Богомолець, екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій, активний борець з тютюнопалінням Ганна Гопко, пише NewsOboz.org з посиланням на Вести.

Новий законопроект має дуже багато шансів бути прийнятим. Закон можуть ухвалити вже у вересні, в такому випадку він вступить в силу з початку 2017 року.

Головна новинка – заборона куріння на літніх майданчиках кафе, які відкривали навіть взимку саме для курців. Йдеться також про приміщення, обгороджених склом або тимчасовими перегородками.

Зміни можуть торкнутися і готелів – там, згідно з проектом, не повинно бути номерів для курців. Більш того, хочуть зобов’язати закрити курилки в усіх офісах, торгових центрах, держструктурах, вокзалах. Виняток – тільки аеропорти: там організація місць для курців – на розсуд керівництва.

“Якщо хтось курить на зупинці, то сміливо зупиняйте патруль і скаржтеся. Якщо димлять в під’їзді, пишіть на них заяву в поліцію. Штрафи збільшуємо, нехай платять”, – сказав Олег Мусій.

Він пропонує карати порушників штрафом в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 340 грн (зараз від 51 грн).

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!