Парламент має скасувати адміністративний збір за планову заміну внутрішнього біометричного паспорту громадянина України.

Верховна Рада має внести зміни до закону щодо документів, що підтверджують громадянство України, та передбачити безкоштовну заміну внутрішнього паспорту громадянина. «Відповідно до закону передбачено запровадження внутрішніх біометричних паспортів та їхня заміна кожні десять років. Люди не мають платити ані за обмін паперових паспортів на нові, ані за планову заміну біометричних паспортів», – наголосив Олександр Мазурчак.

За його словами, платне переоформлення паспорту – це намір створити чергову годівницю для чиновників. «Кожен українець обмінюватиме внутрішній паспорт до 5-6 разів, щоразу сплачуючи адміністративний збір у розмірі 0,2 від мінімальної заробітної плати. На сьогодні це становить близько 300 грн. Тобто у чинних на сьогодні цінах, держава щороку забиратиме в людей майже 1 млрд. гривень», – зауважив він.

Як відомо, 14 липня 2016 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

Закон передбачає запровадження внутрішніх біометричних паспортів. Згідно із законом, кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, буде зобов’язаний отримати паспорт. Паспорт буде оформлятися на 4 роки, особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!