Днями відбувся семінар лісопромислового комплексу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», який провів його директор – Дмитро Войтюк.
Розпочався семінар з інформування про основні фінансово-господарські показники за 1 півряччя 2016 року та представлення виробничих потужностей лісопромислового комплексу: процес виготовлення дубових заготовок та робота дровокольного верстату.
Дмитро Войтюк зазначив, що проблем з дровами на зиму в них немає, кожен може звернутися по цьому питанню, адже жодній людині ще не було відмовлено. Щодо цін, то в середньому за листові породи прийдеться віддати близько 175 гривень, а за хвойні – 200-215 грн. (ціну контролюють в області).
Другий етап семінару пройшов у Стенжаричівському лісництві, де було здійсненно 4 зупинки.
Майстер Стенжаричівського лісу, Петро Войтюк, розповів, що працює на цій посаді уже 35 років. Ліс знає дуже добре, та може вийти з нього навіть уночі. У його володіннях переважно ростуть соснові дерева. Ще зауважив, що бували випадки коли відпочиваючі залишали після себе вогонь та мало не спричинили пожежу.
Третій етап включав в себе 11 зупинок Ішівського лісництва.
І уже тут ми побачили проблеми з якими зтикаються лісники. Враховуючи те, що з 1 липня 2016 року заборонено санітарну рубку лісів на території об’єктів природно-заповідного фонду державного та місцевого значення. Поваленні та викорчуванні дерева після негоди, яка трапилася 14 – 15 липня, так і знаходяться у лісі. Тепер, щоб їх забрати, потрібно звернутися до голови адміністрації, сільського голови та далі по інстанції, і лише після отримання дозволу можна провести санітарну рубку.
У 2015 році було побудоване Ішівське лісництво, яке здане в експлуатацію
на “День лісника”.
Ще одна проблема, з якою ознайомили лісники – верхівковий короїд. Першою ознакою заселення шкідника в деревині є зміна кольору хвої сосни. Також вони розповідають, що ці дерева уже неможливо врятувати, і задля локалізації розповсюдження шкідника мусять вирізати і сусідні сосни.
Войтюк зауважує, що процес пошкодження дерев розпочинається із верхівки — деревина всихає, хвоя жовтіє, тоді стає зрозуміло, що на дереві оселилися короїди, які знищують його структуру.
І останнім етапом семінару було Устилузьке лісництво.
Перегородженна нещодавно відкрита дорога, через повалені дерева, всихання лісу та уже відомі нам шкідники, які масово ушкоджують “Зелені Легені” нашого краю.
Залишити коментар