Днями відбувся семінар лісопромислового комплексу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ»,  який провів його директор – Дмитро Войтюк.

Розпочався семінар з інформування про основні фінансово-господарські показники за 1 півряччя 2016 року та представлення виробничих потужностей лісопромислового комплексу: процес виготовлення дубових заготовок та робота дровокольного верстату.

Дмитро Войтюк зазначив,  що проблем з дровами на зиму в них немає, кожен може звернутися по цьому питанню, адже жодній людині ще не було відмовлено. Щодо цін, то в середньому за листові породи прийдеться віддати близько 175 гривень, а за хвойні – 200-215 грн. (ціну контролюють в області).

Другий етап семінару пройшов у Стенжаричівському лісництві, де було здійсненно 4 зупинки.

Майстер Стенжаричівського лісу, Петро Войтюк,  розповів, що працює на цій посаді уже 35 років. Ліс знає дуже добре, та може вийти з нього навіть уночі. У його володіннях переважно ростуть соснові дерева.  Ще зауважив, що бували випадки коли відпочиваючі залишали після себе вогонь та мало не спричинили пожежу.

Третій етап включав в себе 11 зупинок Ішівського лісництва.

І уже тут ми побачили проблеми з якими зтикаються лісники. Враховуючи те, що з 1 липня 2016 року заборонено санітарну рубку лісів на території об’єктів природно-заповідного фонду державного та місцевого значення. Поваленні та викорчуванні дерева після негоди, яка трапилася 14 – 15 липня, так і знаходяться у лісі. Тепер, щоб їх забрати, потрібно звернутися до  голови адміністрації, сільського голови та далі по інстанції, і лише після отримання дозволу можна провести санітарну рубку.

 У 2015 році було побудоване Ішівське лісництво, яке здане в експлуатацію

на “День лісника”.

Ще одна проблема, з якою ознайомили лісники – верхівковий короїд.  Першою ознакою заселення шкідника в деревині є зміна кольору хвої сосни. Також вони розповідають, що ці дерева уже неможливо врятувати, і задля локалізації розповсюдження шкідника мусять вирізати і сусідні сосни.

Войтюк зауважує, що процес пошкодження дерев розпочинається із верхівки — деревина всихає, хвоя жовтіє, тоді стає зрозуміло, що на дереві оселилися короїди, які знищують його структуру.

І останнім етапом семінару було Устилузьке лісництво. 

Перегородженна нещодавно відкрита дорога, через повалені дерева, всихання лісу та уже відомі нам шкідники, які масово ушкоджують “Зелені Легені” нашого краю.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!