Команда народного депутата Ігоря Гузя відновила роботу над проектом «Пам’ять без кордонів», започатковано ще у 2003 році. Його мета – віддати шану українцям, які загинули на території Республіки Польща, через відновлення там цвинтарів. Після примусового переселення українців із Холмщини у 1944-1947 роках чимало наших кладовищ залишили напризволяще.

Курує цей проект помічник нардепа Сергій Годлевський, очільник громадської організації «Фундація незалежності». Він організував спільну українського-польську акцію для впорядкування кладовищ на території гміни Мірче Грубешівського повіту в Польщі. Упродовж двох тижнів планують впорядкувати 5 кладовищ на території гміни.

«Поки окремі “доброзичливці” роблять спроби загострити польсько-українські стосунки, ми працюємо, аби історична пам’ять була для нас об’єднавчим чинником», – коментує Ігор Гузь.

Кладовища знаходяться з обох боків Західного Бугу. «У рамках цієї роботи ми залучаємо і польську молодь, щоб разом впорядковувати могили предків в Україні та Польщі. Я вважаю, що на таких прикладах шанобливого ставлення до історії можна збудувати конструктивні відносини, спільне бачення минулого і майбутнього», – наголошує Ігор Гузь.

Прес-служба народного депутата України

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!